Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs Jak pisać czysty kod - dobre praktyki programowania

Premiera: Kurs Jak pisać czysty kod - dobre praktyki programowania


Kurs Jak pisać czysty kod - dobre praktyki programowania

Zacznij pisać czysty i zrozumiały kod i przenieś swoje umiejętności programistyczne na wyższy poziom. Dowiedz się więcej
Czy zdarzyło Ci się, że nie rozumiałeś własnego kodu, do którego wróciłeś po dłuższym czasie? A może nie przeszedłeś rozmowy rekrutacyjnej, pomimo że Twój kod działał poprawnie? W takim razie bardzo możliwe, że był on napisany niedbale i był niezrozumiały dla sprawdzających go osób. Jeżeli masz problem z pisaniem przejrzystego kodu, powinna zainteresować Cię nasza premiera: Kurs Jak pisać czysty kod - dobre praktyki programowania.

W tym kursie nauczysz się pisać czysty i zrozumiały kod nie tylko dla maszyny, ale przede wszystkim dla innych członków zespołu.

Nie da się nie zauważyć, że większość osób wie co napisać, żeby zadziałało. Natomiast nie wiedzą jak to napisać, czyli w którym miejscu w kodzie napisać rozwiązanie i co zrobić, żeby było czytelne i nie powodowało błędów w przyszłości.

I właśnie brak takich umiejętności powoduje, że ich rozwiązania zazwyczaj rozbijają się o code review albo w przyszłości są źródłem większej ilości pytań niż odpowiedzi. Właśnie dlatego w tym szkoleniu rozwiązujemy ten problem. Będziemy uczyć się po kolei:

  • Z jakich składników składa się język programowania?
  • Jak czytelnie oznaczać te składniki, aby było to zrozumiałe?
  • Jakie mają przeznaczenie?
  • Jak organizować je w większe struktury takie jak klasy biblioteki moduły i pakiety, aby później oznaczać w odpowiedni sposób relacje między nimi i łatwiej znajdować w kodzie miejsca odpowiedzialne za nasze rozwiązania?

Dodatkowo poznasz kilka zasad, które pozwolą Ci już od początku ustawiać się w odpowiednim kierunku takich jak: DRY, KISS, YAGNI, SOLID. Dzięki nim będziesz wiedzieć co z grubsza napisać, aby później łatwo było przerefactorować Twoją klasę, gdy już dojdziesz do większej ilości wiedzy o danym zadaniu.

Poznasz również struktury trochę bardziej zaawansowane takie jak wzorce projektowe, architektura test-driven development, czy Fail Fast, dzięki którym będziesz mógł iteracyjnie poprawić jakość swojego kodu przed wysłaniem na code review.

Więc niezależnie od tego, w jakim języku piszesz (znajdziesz tu przykłady w Javie, Pythonie, pseudokodzie itd.) to szkolenie będzie dla Ciebie bardzo przydatne. Pokazuje ono ogólne zasady i kierunki, w których się ustawiać, aby pisać czytelny, zrozumiały dla innych członków zespołu kod. Do zobaczenia w kursie!

Szkolenie prowadzi Arkadiusz Wrzos, Full-stack Developer z wieloletnim doświadczeniem. Autor kursu zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych na platformę Android.


Kurs Jak pisać czysty kod - dobre praktyki programowania

Zacznij pisać czysty i zrozumiały kod i przenieś swoje umiejętności programistyczne na wyższy poziom. Dowiedz się więcejOpublikowane 1 grudnia 2021 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!