Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs Jak zarządzać należnościami w firmie

Premiera: Kurs Jak zarządzać należnościami w firmie


Kurs Jak zarządzać należnościami w firmie

Naucz się zarządzać należnościami i zadbaj o cash flow firmy. Dowiedz się, jak weryfikować kontrahentów, skutecznie egzekwować płatności i zabezpieczyć swój biznes przed utratą płynności finansowej. Dowiedz się więcej
Masz problem z klientami, którzy nie płacą na czas? Co miesiąc musisz przypominać im o fakturach do uregulowania? Masz problem ze ściąganiem długów? A może po prostu zastanawiasz się, jak lepiej oceniać ryzyko i kontrahentów, aby takie sytuacje w przyszłości nie miały miejsca?

W kursie Jak zarządzać należnościami w firmie dowiesz się, jak ważna dla każdego przedsiębiorstwa jest dobrze skrojona procedura zarządzania należnościami i co możesz zrobić, żeby ją poprawić. Przekonasz się, że nie jest to tak niechlubnie pojmowana windykacja, a cały szereg czynności i działań, które mają na celu uzyskanie płatności w terminie, a co za tym idzie zmniejszenie salda należności, poprawienie wskaźników finansowych, poprawienie jakości bilansu oraz cash flow.

W kursie poruszona zostanie tematyka polityki kredytowej oraz zarządzania ryzykiem kredytowym. Dowiesz się gdzie i jak możesz zweryfikować swoich przyszłych partnerów biznesowych. Omówione zostaną także sposoby zabezpieczania należności, faktoringu oraz współpracy z ubezpieczycielami. Dowiesz się, jakie są najczęstsze przyczyny tego, że klienci wstrzymują płatności za faktury i jakie działania, jakie błędy popełniane w firmie mogą powodować zamrożenie gotówki.

Kurs opowie także o kwestii współpracy pomiędzy zespołami w firmie oraz wspomni o istocie działu księgowości. Nauczysz się jak uporządkować rozrachunki w księgach tak, aby mieć od ręki wgląd w bieżące salda należności oraz wiekowanie należności.

Nie zabraknie także tematu odpisów aktualizujących oraz przykładowej procedury obejmowania należności podpisami. W kursie poznasz cały know-how autorki - jak dzięki kilku zmianom w procedurach można znacząco poprawić płynność finansową przedsiębiorstwa i obniżyć saldo należności przeterminowanych z 30% do 12%, tak jak udało się to w jednym z przedsiębiorstw.

Kurs prowadzi Katarzyna Gołaszewska, która od niemal 10 lat pomaga przedsiębiorcom w zarządzaniu należnościami i poprawie płynności finansowej w ich firmach. Absolwentka studiów prawniczych na wydziale Prawa i Administracji w Gdańsku.


Kurs Jak zarządzać należnościami w firmie

Naucz się zarządzać należnościami i zadbaj o cash flow firmy. Dowiedz się, jak weryfikować kontrahentów, skutecznie egzekwować płatności i zabezpieczyć swój biznes przed utratą płynności finansowej. Dowiedz się więcejOpublikowane 27 września 2023 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!