Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs Korepetycje z chemii - reakcje w roztworach wodnych

Premiera: Kurs Korepetycje z chemii - reakcje w roztworach wodnych


Kurs Korepetycje z chemii - reakcje w roztworach wodnych

Opanuj zagadnienia z chemii dotyczące reakcji zachodzących w roztworach wodnych. Naucz się rozwiązywać zadania często pojawiające się na maturze oraz kartkówkach i sprawdzianach szkolnych. Dowiedz się więcej
Związek chemiczny rozpuszcza się w wodzie. To jest proste. Dalej jest już jednak trochę więcej zamieszania. Dysocjacja, odczyny, teorie kwasowo-zasadowe, pH, reakcja zobojętniania, reakcje strąceniowe, hydroliza. Jeżeli kręci Ci się w głowie na samą myśl o tych zagadnieniach, to znaczy, że Kurs Korepetycje z chemii - reakcje w roztworach wodnych, jest właśnie dla Ciebie.

W kursie poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące tego działu, zaczynając od dysocjacji elektrolitycznej. Zrozumiesz prawo Ostwalda, pojęcia stopnia oraz stałej dysocjacji i różne teorie kwasowo-zasadowe.

Powtórzysz sobie też tematy związane z odczynem roztworu oraz procesami, które od tego odczynu zależą. Nie zabraknie również reakcji zachodzących, w tytułowych, wodnych roztworach elektrolitów, czyli zobojętnienia, reakcji strąceniowych czy hydrolizy.

Kurs prowadzony jest prostym i zrozumiałym językiem. W każdym rozdziale znajdziesz zarówno niezbędną teorię, liczne przykłady, jak i zadania obliczeniowe.

Ostatnia część poświęcona jest w całości zadaniom maturalnym, które pochodzą z arkuszy egzaminacyjnych z lat poprzednich oraz informatorów przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Jeżeli więc masz problemy z chemią i chcesz to w końcu wszystko ogarnąć, a także zależy Ci na nauce w swoim tempie i na swoich zasadach, to te korepetycje online będą świetnym wyborem.

Szkolenie prowadzi Maja Walencik, nauczycielka chemii, która ma wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy zarówno podczas pracy w szkole, korepetycji, czy eventów naukowych.


Kurs Korepetycje z chemii - reakcje w roztworach wodnych

Opanuj zagadnienia z chemii dotyczące reakcji zachodzących w roztworach wodnych. Naucz się rozwiązywać zadania często pojawiające się na maturze oraz kartkówkach i sprawdzianach szkolnych. Dowiedz się więcejOpublikowane 20 października 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!