Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs OSINT - techniki pozyskiwania informacji w internecie

Premiera: Kurs OSINT - techniki pozyskiwania informacji w internecie


Kurs OSINT - techniki pozyskiwania informacji w internecie

Poznaj techniki OSINT od praktycznej strony. Naucz się skutecznie pozyskiwać dane z internetu na temat dowolnych firm i osób. Zacznij lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Dowiedz się więcej
Sztuczna inteligencja, deep fake, fake newsy, wyłudzenia danych, oszustwa internetowe. Nigdy wcześniej umiejętność zdobywania informacji i weryfikowanie ich autentyczności nie była tak ważna jak teraz.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie pozyskiwać dane z różnych źródeł w internecie, bezpiecznie z niego korzystać i dbać o swoją anonimowość, świetnie trafiłeś. Sprawdź nasz nowy Kurs OSINT - techniki pozyskiwania informacji w internecie.

W kursie nauczysz się jak wykorzystać wiele narzędzi i technik, aby śledzić, analizować i wykorzystywać informacje dostępne w Internecie w sposób efektywny i bezpieczny. Przyjrzysz się w nim różnym aspektom OSINT, takim jak prywatność, metody, pozyskiwania informacji, wykorzystanie sztucznej inteligencji Chat GPT do wyszukiwania danych oraz weryfikowanie ich autentyczności.

Możesz się zastanawiać, dlaczego warto poznać tajniki OSINT i jakie korzyści przyniesie Ci to w życiu codziennym i zawodowym. Umiejętności OSINT są cenione szczególnie w branży bezpieczeństwa, gdzie specjaliści zajmują się analizą zagrożeń, cyberbezpieczeństwem czy śledzeniem działań przestępczych.

Dzięki wiedzy z zakresu OSINT zdobędziesz przewagę konkurencyjną w biznesie, np. poprzez monitorowanie konkurencji czy analizę rynku. Są to także kluczowe umiejętności dla dziennikarzy, detektywów, analityków czy pracowników HR, którzy potrzebują zgłębiać różnorodne źródła informacji w celu weryfikacji danych czy oceny kandydatów do pracy.

W trakcie kursu poznasz techniki pozyskiwania informacji z social media, w tym Facebooka, Instagrama oraz Twittera. Omówimy obsługę narzędzi, które pomogą Ci wyodrębnić cenne informacje z map oraz metadanych.

Szczegółowo przestudiujesz temat scrapingu stron internetowych oraz łączenia go z AI. W trakcie szkolenia zgłębisz także tematykę darkwebu i kryptowalut. Poznasz repozytorium otwartych źródeł, serwisy udostępniające dane w Polsce czy inne źródła informacji.

W praktyce zdobycie umiejętności z zakresu OSINT może pomóc w wielu codziennych sytuacjach, np. podczas robienia zakupów przez Internet, weryfikowanie sprzedawców, sprawdzanie wiarygodności osoby lub firmy, z którą zamierzamy nawiązać współpracę, czy zbieranie informacji na temat nieruchomości przed zakupem.

Zdobyte informacje w kursie mogą również pomóc w ochronie Twojej prywatności i danych osobowych oraz zabezpieczeniu swojego wizerunku online.

Kurs prowadzi Włodzimierz Iwanowski, edukator i entuzjasta OSINT, który posiada wieloletnie doświadczenie jako szkoleniowiec m.in. w zakresie Unreal Engine i cyberbezpieczeństwa.


Kurs OSINT - techniki pozyskiwania informacji w internecie

Poznaj techniki OSINT od praktycznej strony. Naucz się skutecznie pozyskiwać dane z internetu na temat dowolnych firm i osób. Zacznij lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Dowiedz się więcejOpublikowane 7 czerwca 2023 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!