Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Premiera: Kurs Statystyka i prawdopodobieństwo od podstaw

Premiera: Kurs Statystyka i prawdopodobieństwo od podstaw


Kurs Statystyka i prawdopodobieństwo od podstaw

Opanuj od zera statystykę i prawdopodobieństwo. Zrozum czym jest rozkład zmiennych, wnioskowanie, błąd standardowy i naucz się wykonywać testy statystyczne. Dowiedz się więcej
Chcesz rozwijać się w dziedzinie Data Science? Interesują Cię takie tematy jak analiza danych, uczenie maszynowe, czy przetwarzanie języka naturalnego? Nie musisz być dobry z matematyki, żeby się w tym wszystkim odnaleźć, ale wiedzę i umiejętności związane ze statystyką i prawdopodobieństwem z pewnością musisz opanować.

Jeżeli kojarzysz te tematy ze studiów, to o ich przydatności możesz mieć inne zdanie. To wina przestarzałego podejścia do tego przedmiotu, o którym nie ma mowy w Kursie Statystyka i prawdopodobieństwo od podstaw. W trakcie tego szkolenia poznasz najważniejsze narzędzia statystyki i dowiesz się, jak w praktyce korzystać z nich podczas pracy z danymi.

Zaczniesz od fundamentów, czyli miar, jakich najczęściej używa się do podsumowania danych. Dzięki temu prościej Ci będzie zrozumieć, które miary, najlepiej użyć w danej sytuacji. Nauczysz się też rozkładów zmiennych. Omówione zostaną m.in. wartości oczekiwane i dystrybuanta. Te pojęcia są ważne same w sobie, ale stanowią podstawę wnioskowania statystycznego i testów statystycznych. Tym tematom poświęcisz z naszym szkoleniem najwięcej czasu.

Najpierw skupisz się na tym, by dobrze zrozumieć czym jest błąd standardowy, a następnie zastosujesz go w konkretnych testach statystycznych - w klasykach, jak np. test t-studenta, ale dowiesz się również, na czym polegają testy permutacyjne i Bootstrap. Zobaczysz, jak poprawnie przeprowadzić tzw. testy A/B, które są najpopularniejszą metodą oceny czy warto wdrożyć konkretne zmiany, np. na stronie internetowej, w procesie marketingu, sprzedaży czy w grze komputerowej.

Analizowanie danych to praca, która przynosi nie tylko mnóstwo satysfakcji, ale może być również świetnym wyborem ścieżki zawodowej. Każdego dnia produkujemy coraz większe ilości danych, więc zapotrzebowanie na zawody związane z Data Science będzie tylko rosło. Jeśli chcesz zwiększyć swoje analityczne umiejętności i zyskać szansę na świetnie płatną pracę, to ten kurs będzie ku temu świetną okazją.

Kurs prowadzi Piotr Szulc - statystyk z wykształcenia, uzyskał stopień doktora na PWr i przez wiele lat współpracował z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Stanforda w obszarze Data Science. Naukowo zajmował się zastosowaniami modeli regresji na danych genetycznych. Obecnie prowadzi także szkolenia online z analizy danych i uczenia maszynowego.


Kurs Statystyka i prawdopodobieństwo od podstaw

Opanuj od zera statystykę i prawdopodobieństwo. Zrozum czym jest rozkład zmiennych, wnioskowanie, błąd standardowy i naucz się wykonywać testy statystyczne. Dowiedz się więcejOpublikowane 30 sierpnia 2023 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!