Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Sztuczna inteligencja w życiu codziennym - praktyczne wykorzystanie

Sztuczna inteligencja w życiu codziennym - praktyczne wykorzystanie

Zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć nad tym lub wziąć udział w dyskusji, jak wiele ułatwień mamy do dyspozycji w życiu codziennym? Być może pamiętasz, jak odmienna rzeczywistość nas otaczała jeszcze 10 lat temu? Być może nie wiesz, że lwia część tych udogodnień to zasługa sztucznej inteligencji - która wcale nie jest tak nowa, jak mogłoby się wydawać…


Kurs Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie i marketingu

Poznaj przydatne scenariusze wykorzystania ChatGPT. Dowiedz się jak tworzyć skuteczne polecenia dla AI, które pozwolą Ci zautomatyzować pracę i rozwiązać realne problemy w biznesie i marketingu. Dowiedz się więcej


Sztuczna inteligencja - robot

Aplikacje na smartfony

Pierwszym i być może najbardziej oczywistym przykładem jest nasz telefon komórkowy. Technologie AI są stosowane w asystentach głosowych takich jak Siri czy Google Assistant. Pomagają one w organizacji dnia, przypominają o spotkaniach, a nawet odpowiadają na pytania dotyczące pogody czy aktualności. Co więcej, systemy te uczą się naszych zwyczajów i preferencji, by z czasem oferować coraz bardziej spersonalizowane odpowiedzi.

Jednak, asystenci to zaledwie czubek góry lodowej. Zobacz, jak wiele innych aplikacji w smartfonie bazuje na technologii AI:

 • Lringo+ - idealna propozycja dla osób komunikatywnych, otwartych, które chciałyby bez barier językowych kontaktować się z ludźmi na całym świecie. Aplikacja spełnia funkcje czata z wbudowanym tłumaczem w czasie rzeczywistym. Tłumaczy zarówno wiadomości tekstowe, jak i głosowe na dowolny język.

 • Elsa Speak - to z kolei przykład aplikacji, która wspomaga proces nauki języka obcego. Elsa ma możliwość rozpoznawania głosu i oceny prawidłowej wymowy oraz akcentu.

 • F-Droid Nearby - jeśli lubisz podróże i odkrywanie ciekawych miejsc, F-Droid najpewniej przypadnie Ci do gustu. Aplikacja ta została stworzona, aby ułatwić wyszukiwanie miejsc w pobliżu - tak atrakcji i rozrywek, jak i czysto praktycznych. Z jej pomocą szybko namierzysz bankomat, restaurację, stację benzynową i wiele innych. Co więcej, automatycznie otrzymasz rekomendacje oparte na danych w czasie rzeczywistym.

 • Siftr Magic Cleaner - kolejny, praktyczny przykład wykorzystania AI. Siftr Magic to aplikacja wypecjalizowana w czyszczeniu telefonu tak, żeby niepotrzebne zdjęcia nie zajmowały pamięci. Znajduje zdjęcia i rozpoznaje, które z nich są dla Ciebie istotne, a które zupełnie zbędne. Ostateczną decyzję o usunięciu balastu podejmujesz Ty, ale Siftr podsuwa Ci gotowe, wyselekcjonowane pliki. Oszczędzasz więc nie tylko miejsce na inne pliki, ale też ogromne zasoby czasu.

kod binarny składający się z 0 i 1

Sztuczna inteligencja w smartfonie

Nie musisz jednak instalować osobnych aplikacji w swoim smartfonie, aby mieć styczność ze sztuczną inteligencją. Obecnie wiele urządzeń bazuje na niej już w wersji fabrycznej. Oto przykłady:

 • Odblokowanie urządzenia na podstawie rozpoznania twarzy lub odcisku palca.
 • Korektory zdjęć służące do retuszu i ulepszania i modyfikacji fotografii.
 • Aparat z funkcją stabilizacji obrazu.
 • Podnoszenie jakości zdjęć podczas przenoszenia ich ze starszego na nowszy model smartfona.
 • Tworzenie własnych naklejek i avatarów.
 • Historie w galerii - czyli skojarzenie w jeden ciąg fotografii wykonanych w tym samym miejscu i czasie.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w smartfonie

Chat GPT - ocean możliwości

Jeśli Chat GPT jest Ci jeszcze obcy, jak najszybciej nadrób zaległości. Przez długi czas jego możliwości wykorzystywane były przez użytkowników głównie w celach zawodowych. Dziś jednak już wiemy, że potrafi o wiele więcej:

 • Zaproponuje dania na podstawie listy produktów.
 • Poda przepis na danie, które wybierzesz z podanych propozycji.
 • Przygotuje profesjonalne CV i list motywacyjny.
 • Napisze podanie, wniosek.
 • Poprawi błędy w przygotowanym przez Ciebie tekście.
 • Ułoży jadłospis.
 • Przygotuje plan treningowy.
Kurs Midjourney & ChatGPT - sztuczna inteligencja w projektowaniu graficznym

Kurs Midjourney & ChatGPT - sztuczna inteligencja w projektowaniu graficznym

Zobacz kurs Arrow
Kurs Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie i marketingu

Kurs Jak wykorzystać ChatGPT w biznesie i marketingu

Zobacz kurs Arrow
Kurs Machine Learning w Python - wprowadzenie do sztucznej inteligencji

Kurs Machine Learning w Python - wprowadzenie do sztucznej inteligencji

Zobacz kurs Arrow

E-commerce

AI to także nieoceniona pomoc w handlu elektronicznym. Algorytmy sztucznej inteligencji analizują nasze dotychczasowe zakupy i przeglądane produkty, aby rekomendować nam te, które mogą nas najbardziej zainteresować. Dzięki temu proces zakupowy staje się nie tylko szybszy, ale i bardziej intuicyjny. To właśnie sztuczna inteligencja sprawia, że reklamy, które widzimy w sieci, wydają się być tak dobrze dopasowane do naszych potrzeb.

Sztuczna inteligencja w e-commerce

Wsparcie dla medycyny

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje medycynę, oferując niezwykłe możliwości w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu pacjentów. Algorytmy uczenia maszynowego są w stanie analizować ogromne ilości danych medycznych, takich jak obrazy rentgenowskie, wyniki badań czy historie chorób, znacznie przyspieszając i zwiększając dokładność diagnostyki.

AI wspiera również personalizację terapii, dostosowując leczenie do indywidualnych potrzeb pacjenta, co jest szczególnie ważne w onkologii czy farmakologii. Dodatkowo, inteligentne systemy mogą monitorować stan zdrowia w czasie rzeczywistym, alertując personel medyczny o krytycznych zmianach, co znacząco podnosi efektywność interwencji medycznych i bezpieczeństwo pacjentów.

Sztuczna inteligencja w medycynie

Podsumowanie

Choć możemy tego nie zauważać, sztuczna inteligencja jest już integralną częścią naszego życia codziennego. Od prostych udogodnień w naszych telefonach po zaawansowane systemy bezpieczeństwa i zarządzania domem – AI pomaga nam żyć wygodniej, bezpieczniej i efektywniej. To fascynujące, jak technologie, które kiedyś wydawały się odległe, są obecnie na wyciągnięcie ręki w naszych codziennych czynnościach. Warto być świadomym tych zmian, ponieważ sztuczna inteligencja to nie przyszłość – to teraźniejszość, która nieustannie się rozwija i ulepsza nasz świat.


Opublikowane 15 maja 2024 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!