Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Reklama na Facebooku - Power Editor i dark post 2014

Reklama na Facebooku - Power Editor i dark post 2014

W kolejnej części naszego poradnika pokażę ci jak szybko stworzyć reklamę przy użyciu narzędzia Power Editor. Do tego celu wykorzystam bardzo ciekawe rozwiązanie tzw. dark posts.


Facebook daje możliwość utworzenia ukrytych wpisów, czyli takich, które nie są widoczne na naszym fanpage'u. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie gdy chcemy stworzyć reklamę, która nie do końca tematycznie wpasowuje się w nasz fanpage lub zwyczajnie nie chcemy kolejnymi wpisami reklamowymi.


Reklama na Facebooku od podstaw
4.9
star star star star star
(79 ocen)

Zacznij wykorzystywać marketing na Facebooku - zdobywaj nowych klientów i zwiększaj zyski... Dowiedz się więcej


Jak już wspomnieliśmy w poprzedniej części, Power Editor to osobna aplikacja Facebooka. Aby ją uruchomić przejdę do Menedżera reklam i z kolumny po lewej stronie wybiorę Power Editor.


Power Editor działa wyłącznie na przeglądarce Google Chrome.


powereditor1

Teraz muszę wskazać konto z jakiego chcę korzystać i pobrać wszystkie niezbędne informacje do Power Editora.


PE_pobieraniedanych2

Z górnego, rozwijanego panelu wybieram opcję Zarządzanie stronami. Jeśli masz więcej niż jeden fanpage to właśnie tam wybierasz ten, który będzie promował twój post i reklamę.


facebook

Wybieram opcję Utwórz post, po czym na ekranie pojawi się specjalne okienko, w którym zdefiniuję wszystkie niezbędne parametry.


Facebook

U góry okienka wybieram typ postu – w moim przypadku będzie to Link, ponieważ będę chciał przekierowywać użytkowników portalu na stronę wybranego produktu. Wszystkie niezbędne informacje podaje się analogicznie jak w Menedżerze Reklam: nagłówek, krótki opis oraz zdjęcie.

Utworzoną reklamę będziesz mógł w każdej chwili dowolnie edytować zarówno w narzędziu Power Editor jak i w Menedżerze reklam. Przed utworzeniem postu wybiorę jeszcze opcje „Ten post zostanie użyty tylko jako reklama”, aby stworzyć wspomniany wcześniej dark post.


Facebook

Jak widzisz mój post pojawił się już w głównym panelu. To co go wyróżnia pośród innych postów to charakterystyczna niebieska ikonka w kolumnie obok nazwy. Ikonka ta oznacza ukryty post.


Facebook

Zauważ, że po kliknięciu na post możesz zobaczyć jego podgląd. Zanim przejdę dalej muszę jeszcze zapisać wszystkie zmiany jakich dokonałem. Aby to zrobić klikam na zielony przycisk Załaduj zmiany. Gdybym tego nie zrobił, po odświeżeniu strony mój post zniknąłby z listy.


Facebook

Kiedy upewniłem się, że wszystkie zmiany są zapisane (zielony przycisk jest teraz szary). zaznaczam mój post i wybieram opcję Utwórz reklamę. Power Editor przenosi mnie do kolejnego okna, gdzie dokonam wszystkich niezbędnych konfiguracji.


Facebook

facebook

Po utworzeniu nowej kampanii (lub wybraniu już istniejącej) mogę przejść do finalnych ustawień; zdefiniuję moją grupę docelową, koszt reklamy, a także wskażę gdzie moja reklama ma się wyświetlać. Wszystko to odbywa się bardzo podobnie jak w Menedżerze Reklam.


Facebook

Power Editor daje jednak możliwość ustawienia Niestandardowej grupy docelowej, o której przeczytasz więcej w naszym kolejnym wpisie. Niemniej jednak, po skonfigurowaniu wszystkich niezbędnych opcji ponownie klikam na przycisku Załaduj zmiany i teraz moja reklama jest już gotowa. Muszę jeszcze poczekać na zatwierdzenie reklamy przez pracowników Facebooka, a następnie mogę dowolnie modyfikować reklamę zarówno


Reklama na Facebooku dla zaawansowanych

Reklama na Facebooku dla zaawansowanych

Zobacz kurs Arrow
Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku

Kurs Marketing i sprzedaż na Facebooku

Zobacz kurs Arrow
Kurs E-marketingu - podstawy reklamy internetowej

Kurs E-marketingu - podstawy reklamy internetowej

Zobacz kurs Arrow

Opublikowane 18 grudnia 2014 r. w kategorii: Biznes i marketing


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!