Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Zawody przyszłości - w którym kierunku warto się rozwijać

Zawody przyszłości - w którym kierunku warto się rozwijać

W dzisiejszym świecie rynek zmienia się bardzo dynamicznie, pracodawcy oraz właściciele firm starają się stale unowocześniać swoje zasoby tak, aby były one jak najbardziej przyjazne, zarówno dla klienta jak i pracownika. Odpowiedzialna i rozważna osoba na rynku pracy to ktoś, kto potrafi stale dostosowywać się do nowych realiów i rozwiązań. Cechuje ją elastyczność, znajomość potrzeb pracodawców i umiejętność dostosowania się do nich.


Kurs Jak znaleźć pracę - efektywne poszukiwanie zatrudnienia

Dowiedz się jak znaleźć dobrze płatną i przynoszącą satysfakcję pracę. Naucz się prezentować swoje mocne strony i przekonaj pracodawcę, że jesteś kandydatem, z którego nie może zrezygnować. Dowiedz się więcej


Czy zastąpią nas roboty?

Pierwszym, najważniejszym pytaniem, jakie powinna zadać sobie każda osoba, która wybiera swoją ścieżkę zawodową brzmi: "Czy dana praca może zostać w przyszłości zautomatyzowana?". Świadomość etapu rozwoju, na którym obecnie się znajdujemy oraz rozwiązań, jakie są planowane w najbliższym czasie pomoże określić takie obszary, w których specjaliści będą poszukiwani zarówno w najbliższej, jak i nieco odleglejszej przyszłości.

Z jakimi stanowiskami będzie wiązać się przyszłość rynku pracy?


Deweloper, project manager, architekt IT

Błyskawiczny rozwój nowych technologii powoduje, że we wszelkich profesjach związanych z programowaniem, sprzętem elektronicznym oraz zakresem jego naprawy stale rośnie zapotrzebowanie na nowych pracowników. Dzięki ciągłemu rozrostowi tej dziedziny tworzone są zawody, o których jeszcze parę lat temu nie bylibyśmy w stanie pomyśleć. Przykładem jednego z nich może być etyczny haker-osoba, która zajmuje się testowaniem zabezpieczeń sieciowych stron oraz zgłaszania ewentualnych usterek.


Fundamenty Python - Level 1

Poznaj język Python od podstaw. Kurs świetnie sprawdzi się dla osób początkujących, które nie miały styczności z programowaniem. Opanuj Pythona od podstaw już dziś! Dowiedz się więcej


programowanie

Od specjalistów IT wymagana jest przede wszystkim stała chęć rozwijania swoich umiejętności, zdolność do myślenia w sposób algorytmiczny oraz duża mobilizacja do pracy. Poszerzanie własnych kwalifikacji w tym przypadku bardzo się opłaca- zawody związane z branżą IT nie tylko plasują się na szczytach wielu rankingów dotyczących perspektyw zatrudnienia, ale również są zdecydowanymi liderami w zestawieniach najlepiej opłacalnych stanowisk.

Specjalista ds. AI, inżynier robotyki, automatyk

W realiach współczesnej rzeczywistości, gdzie wiele profesji zostaje coraz bardziej zautomatyzowanych, rynek pracy potrzebuje specjalistów, mogących czuwać nad robotyką i automatyką, ich odpowiednim działaniem, naprawą czy udoskonalaniem. Do najważniejszych umiejętności poszukiwanych u potencjalnych pracowników zajmujących się sztuczną inteligencją należy umiejętność wdrażania nowych rozwiązań, szeroki zakres wiedzy informatycznej, matematycznej i statystycznej czy bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Możliwości zatrudnienia i rozwoju w tym sektorze są w zasadzie nieskończone - od pracy nad prostszymi urządzeniami użytkowymi do najbardziej zaawansowanych, takich jak rozwój inteligentnych pojazdów czy maszyn.

robotyka

Specjalista ds. reklamy i e-commerce

W dzisiejszym świecie już niemal każda większa firma oferuje swoje produkty w sprzedaży online. Nic dziwnego - sklepy internetowe są dostępne dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania, pory dnia czy pogody. Badania wykazują, że z roku na rok klienci coraz chętniej podchodzą do zakupów internetowych, dlatego to właśnie o rozwój tego sektora powinny szczególnie zadbać osoby zarządzające markami. Zatrudnienie osób posiadających odpowiednie kwalifikacje w zakresach marketingu internetowego oraz reklamy może okazać się nieocenionym sposobem na zwiększenie sprzedaży, a tym samym rozwój firmy i umocnienie jej pozycji na rynku.

Kurs Narzędzia marketingowe i automatyzacja w e-commerce

Kurs Narzędzia marketingowe i automatyzacja w e-commerce

Zobacz kurs Arrow
Kurs Machine Learning w Python - wprowadzenie do sztucznej inteligencji

Kurs Machine Learning w Python - wprowadzenie do sztucznej inteligencji

Zobacz kurs Arrow
Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords)

Podstawy reklamy w Google Ads (AdWords)

Zobacz kurs Arrow
Psychoterapeuta, opiekun osób starszych czy pielęgniarka

Innymi słowy- zawody, wymagające empatii, serdeczności, a także indywidualnej, szerokiej oceny sytuacji osoby, której przynosimy pomoc. Uśmiech, odpowiednie podejście do pacjenta czy intuicja to cechy, które są niemal niemożliwe dla odwzorowania przez sztuczną inteligencje, dlatego o swoje profesje nie muszą obawiać się również osoby pracujące z dziećmi, animatorzy czy fizjoterapeuci.

Wizażystka, kosmetyczka, lekarz medycyny estetycznej, dietetyk

Ze względu na starzejące się społeczeństwo, które za sprawą mediów społecznościowych pragnie zachować piękny i młody wygląd jak najdłużej, pewne jest, że specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej czy kosmetologii będą coraz bardziej potrzebni. Oprócz tego, o zatrudnienie nie powinni martwić się także dietetycy czy trenerzy personalni.


Specjalista ds. energii odnawialnej lub ochrony środowiska, mikrobiolog

Za sprawą rosnącej świadomości na temat zmian klimatycznych na Ziemi, większość firm stawia sobie za cel zminimalizowanie negatywnych skutków produkcji i nadmiernej eksploatacji planety.

Odnawialne źródła energii

Dzięki temu, coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się inwestowanie w odnawialne źródła energii, zwiększenie etyczności produkcji czy zastępowanie materiałów łatwiejszymi do utylizacji. Można więc być pewnym, że w najbliższej przyszłości nie zabraknie stanowisk zarówno dla specjalistów z zakresu mikrobiologii i biotechnologii, jak i osób zajmujących się tematyką ochrony środowiska czy odnawialnych źródeł energii.

Technologia i rozwój cywilizacyjny stale wpływa na nasze życie i mimo tego, że wiele popularnych obecnie stanowisk kiedyś przestanie istnieć, na ich miejsce wstąpią inne, zapewniające zupełnie nowe miejsca zatrudnienia oraz ścieżki rozwoju. Świat, który nas otacza zmienia się każdego dnia, a dostosowanie do jego realiów to jedna z ważniejszych umiejętności, jakie może wykształcić w sobie współczesny człowiek.


Opublikowane 26 sierpnia 2021 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!