Przygotowaliśmy kolejne już zestawienie przydatnych narzędzi dla web designerów i web developerów, jakie pojawiały się w ostatnim czasie na naszym fanpagu na Facebooku. Mamy nadzieję, że przydadzą się Wam one w codziennej pracy. Zaczynamy!

Launchbot

launchbot

Launchbot to niezwykle prosty i przydatny plik HTML, dzięki któremu szybko i bez problemu uzyskamy dostęp do wszystkich interesujących nas witryn. Plik przyda się szczególnie osobom, które regularnie sprawdzają nowości na wybranych stronach internetowych. Otwieranie wszystkich stron z zakładek w przeglądarce internetowej może być nieco nużące. Dzięki Launchbot można teraz otwierać wszystkie strony przy pomocy jednego kliknięcia.

Jak to działa? Pobieramy Launchbot z oficjalnej strony producenta, a następnie edytujemy plik index.html w dowolnym edytorze. W linii 70 dodajemy strony, które często odwiedzamy. I gotowe! Teraz przeglądanie stron będzie o wiele przyjemniejsze.

Typing.io

typingio

Typing.io bardzo ciekawa aplikacja przeznaczona dla programistów, którzy chcą poćwiczyć pisanie kodu w wielu opensourcowych środowiskach kodowania takich jak JavaScript, Ruby, C, C++, Java, PHP czy Perl.

Junior

junior

Junior to framework służący do tworzenia aplikacji mobilnych w języku HTML5. Framework wykorzystuje tzw. CSS3 Transitions, czyli efekty animowanych przejść jednej wartości w drugą. Dodatkowo, framework odznacza się integracją z popularną biblioteką backbone.js

Bespoke.js

bespoke

Bespoke.js to bardzo minimalistyczny framework do tworzenia ciekawych i przykuwających wzrok prezentacji. Rozpoczęcie pracy z frameworkiem może zająć trochę czasu początkującym programistom jednak z pewnością końcowy efekt jest tego wart.

RotateMe

rotateme

RotateMe to akcja do programu Photoshop pozwalająca na kopiowanie wybranego elementu w układzie kołowym. Akcja przydaje się zwłaszka kiedy tworzymy wiele elementów z powtarzającym się schematem np. płatki śniegu.

FitVids.js

fitvid

Fitvids.js to lekki plugin jQuery służący do prostego embedowania plików wideo do stron responsywnych. Dzięki tej wtyczce pliki będą płynnie dostosowywać się do rozmiarów strony.

CollagePlus

collage

CollagePlus to kolejny plugin jQuery w naszym zestawieniu. Nada on waszej galerii ciekawy wygląd w stylu Google+ czy Flickr. Użytkownik może definiować obramowania elementów w języku CSS, wysokość rzędów czy odstępy między zdjęciami.

Impress.js

impress

Impress.js to framework służący do tworzenia niezwykle ciekawych prezentacji. Framework powstał przy wykorzystaniu możliwości* transformacji i przejść CSS* we współczesnych przeglądarkach internetowych.

Canvas

canvas

Canvas to ciekawy projekt przeznaczony dla designerów i developerów aplikacji na system iOS. Do tej pory tworzenie prostych animacji wymagało znajomości języka objective-c oraz środowiska Xcode. Canvas powstał właśnie z myślą o wszystkich, którzy chcieliby szybko i łatwo dodawać proste animacje. Z tym narzędziem, dodawanie prostych efektów i animacji nie wymaga pisania ani jednej linijki kodu! Pełna specyfikacja narzędzia i szczegółowy poradnik znajduje się pod adresem https://github.com/CanvasPod/Canvas

Duo

duoblog

Duo to przeglądarka internetowa, która pozwala na jednoczesny podgląd desktopowej i mobilnej wersji strony responsywnej, którą projektujemy. Dostępna jako skryptozakładka lub niezależny program na Mac-i.