W sieci niemal codziennie pojawiają się nowe, pomysłowe narzędzia, tworzone z myślą o takich dziedzinach jak web design czy web development. My przygotowaliśmy już szóste zestawienie najciekawszych narzędzi jakie w ostatnim czasie mogliście spotkać na naszym fanpagu na Facebooku. Zaczynamy!

Apache Cordova

Apache Cordova

Niezwykle ciekawe narzędzie do budowania aplikacji mobilnych przy użyciu HTMLa, CSSa i JavaScript. Prostota platformy wynika m.in. ze współpracy z takimi frameworkami jak jQuery Mobile.

Epoch epoch

Epoch to przydatna bibliotek ciekawych wykresów, które wyświetlają dane w czasie rzeczywistym. Autorzy zadbali, aby wykresy nie obciążały zbytnio przeglądarek internetowych.

Pingdom

pingdom

Podczas tworzenia strony warto mieć zawsze na uwadze prędkość jej ładowania. Pingdom to onlinowe narzędzie, które pozwoli przetestować szybkość działania naszej strony.

Wappalyzer

wappalyzer

Wappalyzer to ciekawa wtyczka do popularnych przeglądarek, dzięki której szybko dowiecie się jakie technologie zostały zastosowane na danej stronie.

RAW Therapee

RAW_Therapee

Jeśli pracujecie z plikami RAW to z pewnością zainteresuje Was narzędzie RAW Therapee, które oferuje liczne opcje edytowania i wywoływania tych plików.

Sitedrop

sitedrop

Sitedrop to świetne narzędzie, dzięki któremu współpraca nad projektami jest o wiele wydajniejsza i prostsza. Narzędzie pozwala na szybką wymianę informacji za pośrednictwem serwisu Dropbox.

Simple Sharing Buttons Generator

sharing-generator

Ta bardzo ciekawa aplikacja pozwala na szybkie generowaniu buttonów tworzonych w HTML i CSS.

PixiClip

PixiClip to wirtualna tablica, na której możecie rysować, dodawać zdjęcia, a nawet pliki audio i wideo.

Outdated Browser

outdated

Jeśli zastanawiacie się jaka jest najnowsza wersja interesującej Was przeglądarki to strona Outdated Browser z pewnością przypadnie Wam do gustu.

WhatFontis

whatfontis

WhatFontis to niezwykle ciekawa aplikacja, która szybko rozpozna nazwę czcionki na wskazanym zdjęciu.