Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Co to jest Canva

Co to jest Canva

Canva jest jednym z tych narzędzi, bez których coraz więcej osób nie wyobraża sobie pracy. Zbiera wiele pochwał, zyskuje na liczbie użytkowników i ugruntowuje swoją pozycję na rynku. Jeśli nie wiesz, skąd to zainteresowanie i nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z Canvą - nie zwlekaj dłużej. Nie o każdym narzędziu można powiedzieć, że nie jest przereklamowane - a w tym przypadku to bardzo trafne określenie.


Kurs Canva - grafika online od podstaw

Twórz prosto i szybko zachwycające grafiki dla swojego biznesu w przeglądarce! Wykorzystaj darmowe narzędzie Canva do projektowania banerów, grafik do social media, logo, prezentacji i innych. Dowiedz się więcej


Canva - strona główna narzędzia

Co to jest Canva?

Canva to popularne narzędzie online, które znacznie ułatwia proces tworzenia różnorodnych projektów graficznych. Pozwala użytkownikom na projektowanie plakatów, unikalnego cv, ulotek, zaproszeń, grafik do mediów społecznościowych, prezentacji, infografik i wielu innych elementów. Użytkownicy lubią to narzędzie za jego niezwykłą intuicyjność i prostotę obsługi, a także szeroki wybór szablonów. Rozbudowana jest tu również biblioteka fontów, kolorów, kształtów i elementów graficznych. Co więcej, każdy z tych elementów można swobodnie dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

Czy to wszystko, co można i warto powiedzieć o Canvie? Oczywiście, nie. Przyjrzymy się jej bliżej.

Czy Canva jest płatna?

Fakt, który zaskakuje wielu nowych użytkowników, to bezpłatny dostęp do narzędzia. Jest też wersja płatna, dla tych bardziej wymagających. Jednak, wbrew pozorom, w wydaniu darmowym Canva nadal jest potężnym wsparciem w procesie projektowania. Ile kosztuje wersja płatna i czym się różni od darmowej? Porównajmy.

Przykładowe szablony w Canva

Canva za darmo
 • edytor oparty na funkcji “przeciągnij i upuść”
 • łącznie ponad milion szablonów do wyboru
 • ponad tysiąc wstępnie sformatowanych projektów: do social mediów, logo, infografiki, itd
 • do wyboru ponad 3 miliony zdjęć stockowych i elementów graficznych
 • 5 GB miejsca na dane w chmurze
 • do wykorzystania projekty i teksty generowane przez AI

Canva PRO
 • szablony premium bez limitu
 • 100 milionów multimediów: zdjęcia, filmy, elementy graficzne i dźwiękowe
 • możliwość zmian formatu w trakcie edycji projektu
 • opcja usuwania tła
 • możliwość stworzenia 100 znaków identyfikacji marki
 • planowanie publikacji w social mediach
 • 20 narzędzi opartych na AI
 • całodobowy support

Canva dla zespołów
 • wszystkie funkcjonalności Canvy PRO
 • narzędzia dedykowane współpracy zespołowej nad jednym projektem: opcja komentowania, edycji w czasie rzeczywistym, zatwierdzania projektów
 • ułatwienia w budowaniu identyfikacji wizualnej marki - miejsce na materiały w jednym miejscu
 • raporty i statystyki całego zespołu
 • 1 TB miejsca w chmurze na zgromadzone projekty
 • generatywna AI nawiązująca do identyfikacji marki
 • certyfikacja ISO 27001 oraz zgodność wg standardu SOC 2 Typ 1
 • support zespołu pomocy

Kurs Canva - grafika online od podstaw

Twórz prosto i szybko zachwycające grafiki dla swojego biznesu w przeglądarce! Wykorzystaj darmowe narzędzie Canva do projektowania banerów, grafik do social media, logo, prezentacji i innych. Dowiedz się więcej


Canva dla nauczycieli i szkół

Oferta Canvy nie kończy się na planach komercyjnych, przedstawionych powyżej. Specjalne miejsce znalazło się tu również dla oświaty. Nauczyciele i szkoły mogą korzystać bezpłatnie z rozbudowanych funkcjonalności - jak możliwość komentowania w czasie rzeczywistym, konfiguracja klasy, budowanie konspektów lekcji interaktywnych i wiele więcej. Celem jest zachęcanie pedagogów do nieszablonowego i angażującego opracowywania materiałów edukacyjnych.

Tworzenie nowego projektu w Canva

Zalety Canvy

Wspomnieliśmy już o prostej, intuicyjnej obsłudze. Canva ma jednak o wiele więcej zalet, dzięki którym stała się tak bardzo popularna.

Dostęp do szerokiego wachlarza “gotowców” pomaga tym mniej zaawansowanym graficznie użytkownikom w tworzeniu profesjonalnych, nowoczesnych projektów. Nie ma większych problemów w osiągnięciu rezultatów, których nie powstydziłby się niejeden grafik. Dlatego właśnie Canva jest absolutnie dla każdego.

Wygodną funkcjonalnością Canvy jest zapis wszystkich projektów w chmurze. Zyskuje się w ten sposób przestrzeń z łatwym dostępem do wszystkich swoich prac, a jednocześnie możliwość przerwania i kontynuowania pracy w dowolnym momencie. Projekty można również duplikować i edytować - dzięki czemu możesz zachować spójność wizualną w wielu projektach.

Edycja zdjęcia w Canva

Kolejną zaletą jest ogromna oszczędność czasu. Zyskuje się go po pierwsze na etapie wstępnym, koncepcyjnym. Po drugie, personalizacja szablonów i ich poszczególnych komponentów wymaga dosłownie kilku kliknięć.

Elastyczność narzędzia to następny walor, przemawiający za jego użytkowaniem. Canva jest idealnym wyborem w wielu sytuacjach tak zawodowych, jak i prywatnych. Z przyjemnością wykonasz w niej projekty na potrzeby własne (CV, kolaż zdjęć, oprawa grafik do social mediów) oraz związane z Twoją pracą (prezentacje, infografiki, raporty, schematy). Dodatkowym plusem jest szeroki wybór w ścieżkach dzielenia się projektem. Nie tylko możesz go pobrać i zapisać na własnym dysku lub osadzić na stronie, lecz również udostępnić poprzez URL. W przypadku prezentacji i wielostronicowych projektów to ostatnie rozwiązanie jest bardzo wygodne i ciekawe dla odbiorcy.

możliwości udostępniania swoich projektów stworzonych w Canva

Canva - jak zacząć korzystać?

Rozpoczęcie pracy w Canvie jest tak samo proste i bezproblemowe, jak jej późniejsza eksploatacja. Jest to narzędzie dostępne online - w związku z czym nie musisz ani nic pobierać, ani instalować. Dostęp uzyskasz poprzez rejestrację z pomocą emaila lub logowanie jednym ze swoich kont społecznościowych - w Google lub na Facebooku. To wszystko!


Opublikowane 15 lutego 2024 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!