Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Czym jest SQL i relacyjne bazy danych?

Czym jest SQL i relacyjne bazy danych?

W obecnych czasach prawdopodobnie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zbieranie i analizowanie danych. Właściwie każda firma, niezależnie od branży gromadzi, przetwarza i wykorzystuje zebrane informacje w celu zwiększenia sprzedaży, czy podejmowania trafnych decyzji biznesowych. Bazy danych są również wykorzystywane w większości systemów informatycznych.


Kurs SQL - bazy danych od podstaw

Poznaj język SQL od zera i dowiedz się jak programować wydajne i bezpieczne bazy danych. Naucz się wyszukiwać, wstawiać i modyfikować dane oraz tworzyć proste i złożone zapytania SQL. Dowiedz się więcej


Relacyjne bazy danych i język SQL

Jednym z najczęściej wykorzystywanych typów baz danych, są bazy relacyjne. Można powiedzieć, że są to zbiory informacji połączone ze sobą relacjami. Ich wykorzystanie pozwala uniknąć powtarzania się danych i umożliwia analizę informacji z wielu tabel.

schemat bazy danych

Narzędziem wykorzystywanym do obsługi relacyjnych baz danych jest język SQL, czyli strukturalny język zapytań. Pozwala on na dodawanie, modyfikowanie, wyszukiwanie, czy przetwarzanie danych zawartych w bazie. Jego znajomość jest obecnie wymagana na wielu różnych stanowiskach pracy, niekoniecznie związanych z IT. Wykorzystują go m.in.:

  • programiści
  • specjaliści Big Data i Data Science
  • administratorzy systemów
  • testerzy
  • ekonomiści
  • specjaliści od wizualizacji danych
  • analitycy
  • właściciele sklepów internetowych

Więcej na temat języka SQL możesz przeczytać w tym wpisie.

Jak nauczyć się języka SQL i baz danych?

Wiążesz swoją przyszłość z zawodem programisty, testera lub innego stanowiska w branży IT? Masz styczność z bazami danych w codziennej pracy i chciałbyś nauczyć się jak w łatwy sposób pracować z ogromną liczbą informacji? A może prowadzisz firmę i chciałbyś podejmować decyzje na podstawie precyzyjnych analiz zebranych danych? W takim razie koniecznie powinieneś poznać język SQL i zagadnienia związane z bazami danych.

Nie wiesz od czego zacząć? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs SQL - bazy danych od podstaw.Co da Ci Kurs SQL - bazy danych od podstaw?

Szkolenie pokaże Ci jak używać jednego z najważniejszych narzędzi pracy na bazach danych, czyli języka SQL. Dowiesz się jak projektować schematy baz danych i tworzyć ich struktury. Nauczysz się wstawiać, wyszukiwać i modyfikować dane. Zobaczysz jak tworzyć proste zapytania SQL, agregować informacje i wiele więcej!


Kurs SQL - bazy danych od podstaw

Poznaj język SQL od zera i dowiedz się jak programować wydajne i bezpieczne bazy danych. Naucz się wyszukiwać, wstawiać i modyfikować dane oraz tworzyć proste i złożone zapytania SQL. Dowiedz się więcej


Kurs prowadzi Witold Mrózek, programista Java z 10-letnim doświadczeniem, który w swojej karierze zrealizował wiele projektów związanych z branżą administracji publicznej i bankowości. Posiada duże doświadczenie w pracy z bazami danych i językiem SQL.

Czy mogę nauczyć się języka SQL i baz danych od zera?

Oczywiście! Szkolenie zostało przygotowane z myślą o początkujących użytkownikach. Aby w pełni skorzystać ze szkolenia, wystarczy Ci podstawowa znajomość obsługi komputera.


Opublikowane 29 września 2021 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!