Jeśli potrzebujesz prostego w użyciu programu do generowania bluszczy/pnączy w swoich scenach 3D to warto zainteresować się narzędziem Ivy Generator. Jest to program całkowicie darmowy, a jego licencja zezwala także na użycie komercyjne w dowolnych projektach. Ivy Generator możesz pobrać z oficjalnej strony autora.

Oprócz pakietów programu dla różnych systemów operacyjnych znajdziesz tam również przydatne pliki (np. dodatkowe tekstury dla bluszczu).
Generalnie użycie programu po chwili treningu nie powinno sprawiać większych trudności. Jego podstawowa zasada działania jest prosta: importujesz swoją scenę jako plik OBJ, dodajesz bluszcz i eksportujesz znowu jako OBJ. Program pomimo swojej prostoty oferuje ciekawe możliwości: symuluje grawitację, przyczepność oraz inne czynniki wpływające na realistyczne odwzorowanie bluszczu.

Jeśli chcesz szybko zapoznać się z możliwościami programu to zapraszamy do obejrzenia powyższego filmu. Jeśli z kolei chcesz dowiedzieć się jak użyć Ivy Generator to stworzenia realistycznej sceny to być może zainteresuje cię kurs Photoshop 3D oraz Animacje. Pośród wielu projektów pokazaliśmy m.in. jak użyć tego właśnie narzędzia do tworzenia przekonywującej wizualizacji.