Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
DTP - Projektowanie i skład publikacji drukowanych

DTP - Projektowanie i skład publikacji drukowanych

DTP, czyli desktop publishing zajmuje się odpowiednim przygotowaniem publikacji do druku. Niezależnie od tego, czy zamierzamy wydać książkę, e-booka, czy czasopismo, każda z form publikacji będzie wymagała odpowiedniego zaprojektowania i składu.


Kurs Projektowanie i skład publikacji drukowanych

Poznaj najlepsze praktyki pracy z DTP, z programem Adobe InDesign. Zdobądź dobre praktyki projektowania publikacji drukowanych i zadbaj o profesjonalny wygląd Twoich projektów! Dowiedz się więcej


Na czym polega projektowanie i skład publikacji drukowanych?

Profesjonalne przygotowanie publikacji do druku wymaga sporej wiedzy i umiejętności obsługi konkretnych aplikacji. Projektant DTP musi zadbać o wszystkie szczegóły, od wyboru odpowiedniego kroju pisma, interlinii, czy justowania wierszy, po zamieszczenie grafik i zaprojektowanie okładki.

DTP - okładki książek

Na jakie elementy powinieneś zwrócić uwagę, żeby osiągnąć zadowalający efekt końcowy?

  • wybierz odpowiedni format dokumentu
  • stwórz spójny schemat kolorystyczny
  • zadbaj o makro- i mikrotypografię
  • wybierz odpowiedni krój pisma do rodzaju papieru
  • zaprojektuj atrakcyjną i spójną okładkę

Pamiętaj, żeby zwrócić szczególną uwagę na spójność, logikę i przejrzysty układ, tak aby zapewnić dobry odbiór publikacji przez czytelnika.

Jaki program do projektowania i składu publikacji wybrać?

Jedną z najpopularniejszych aplikacji dla projektantów DTP jest Adobe InDesign. Program umożliwia projektowanie układów stron, łączenie tekstu ze zdjęciami, a w przypadku publikacji internetowych dodawanie filmów, czy muzyki. Adobe InDesign jest stosunkowo prosty w obsłudze, a przy tym zapewnia ogromne możliwości dostosowania dokumentu i pracy na różnych formatach. Dlatego jest głównym wyborem nawet wśród profesjonalnych wydawnictw i redakcji. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z pracą w branży redakcyjnej, czy reklamowej Adobe InDesign będzie świetnym wyborem.

Adobe InDesign skład tekstu

Poza tym powinieneś poznać najlepsze praktyki projektowe związane ze składem tekstu, nauczyć się pracy z barwami i ich wykorzystaniem w projektach oraz opanować najważniejsze techniki i metody w makrotypografii i mikrotypografii.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Projektowanie i skład publikacji drukowanych.

Co da Ci Kurs Projektowanie i skład publikacji drukowanych?

Biorąc udział w szkoleniu, poznasz uniwersalne zasady składu i łamania tekstu. Nauczysz się odpowiedniego wykorzystywania barw i metod ich łączenia. Dowiesz się jak dobierać odpowiednie kroje pisma i wykorzystać siatki modułowe w pracy z ilustracjami. Przerobienie kursu pozwoli Ci opanować najlepsze praktyki pracy z publikacjami drukowanymi.

Szkolenie prowadzi Ewa Masalska, projektantka DTP, która od ponad 10 lat zajmuje się profesjonalnym składem publikacji zarówno do druku jak i w formie elektronicznej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Adobe InDesign i Adobe Photoshop. Autorka zajmuje się również prowadzeniem szkoleń stacjonarnych z zakresu grafiki i składu tekstu.


Kurs Projektowanie i skład publikacji drukowanych

Poznaj najlepsze praktyki pracy z DTP, z programem Adobe InDesign. Zdobądź dobre praktyki projektowania publikacji drukowanych i zadbaj o profesjonalny wygląd Twoich projektów! Dowiedz się więcejOpublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!