Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Home staging a wartość nieruchomości: Jak odpowiednia prezentacja wnętrza wpływa na cenę mieszkania?

Home staging a wartość nieruchomości: Jak odpowiednia prezentacja wnętrza wpływa na cenę mieszkania?

Sprzedając mieszkanie, chcielibyśmy uzyskać jak najwyższą cenę i przyspieszyć proces sprzedaży. Ale czy zastanawiałeś się, jak wprowadzenie home stagingu może wpłynąć na wartość nieruchomości? W artykule odpowiemy na to pytanie i pokażemy, jak odpowiednie przygotowanie wnętrza wpływa na cenę mieszkania.


Kurs Home Staging - jak szybciej sprzedać lub wynająć nieruchomość

Opanuj sztukę aranżacji wnętrz i home stagingu! Zdobądź umiejętności, które pomogą Ci podkreślić atuty nieruchomości, przyciągnąć zainteresowanych i zwiększyć szanse na wynajem lub sprzedaż. Dowiedz się więcej


Wpływ home stagingu na wartość nieruchomości

Home staging to nie tylko estetyczne upiększanie wnętrza, ale przede wszystkim strategiczne działanie, które ma na celu zwiększenie wartości nieruchomości. Oto kilka kluczowych aspektów, w których home staging wpływa na cenę mieszkania:

 • Przyciąga uwagę - Profesjonalne przygotowanie wnętrza przyciągają większą liczbę zainteresowanych, co zwiększa szansę na otrzymanie lepszych ofert.

 • Tworzy pozytywne pierwsze wrażenie - Home staging sprawia, że potencjalni nabywcy odbierają mieszkanie jako zadbane i atrakcyjne, co wpływa na ich gotowość do złożenia wyższej oferty.

 • Ukazuje potencjał nieruchomości - Dzięki home stagingowi, kupujący łatwiej dostrzegają możliwości aranżacyjne oraz praktyczne wykorzystanie przestrzeni, co z kolei sprawia, że są gotowi zapłacić więcej za mieszkanie.

 • Zmniejsza negocjacje cenowe - Kiedy nieruchomość prezentuje się dobrze, kupujący mają mniej powodów do negocjacji cenowych, co pozwala sprzedającym utrzymać wyższą cenę.

rośliny jako element home stagingu

Statystyki potwierdzające wpływ home stagingu na wartość nieruchomości

Badania przeprowadzone na rynku nieruchomości pokazują, że home staging faktycznie wpływa na wartość nieruchomości. Oto kilka istotnych statystyk:

 • Krótszy czas sprzedaży - Nieruchomości z profesjonalnym home stagingiem sprzedają się średnio o 30-50% szybciej niż te bez odpowiedniego przygotowania wnętrza.

 • Wyższa cena sprzedaży - Mieszkania z home stagingiem sprzedają się średnio za 6-10% więcej niż nieruchomości, które nie były poddane temu zabiegowi.

 • Zwrot z inwestycji - Zainwestowanie w home staging przynosi średnio 343% zwrotu, co sprawia, że jest to opłacalne przedsięwzięcie dla sprzedających.

Kurs Fotografia nieruchomości
4.9
star star star star star
(36 ocen)

Naucz się robić profesjonalne i atrakcyjne zdjęcia nieruchomości - mieszkania lub domu. Zwiększ szansę na ich sprzedaż lub wynajem nawet kilkukrotnie. Dowiedz się więcej


Praktyczne porady, jak zwiększyć wartość nieruchomości za pomocą home stagingu

 • Uporządkuj przestrzeń - Staraj się usunąć zbędne przedmioty oraz dokładnie posprzątać mieszkanie, aby stworzyć przestronne i czyste wnętrze.

 • Napraw drobne usterki - Przed przystąpieniem do home stagingu wnętrza, warto naprawić drobne uszkodzenia, takie jak rysy na ścianach, trzeszczące drzwi czy nieświeże fugi.

 • Zadbaj o oświetlenie - Odpowiednie oświetlenie może zdziałać cuda, sprawiając, że pomieszczenia będą wydawały się większe i bardziej przytulne.

 • Wykorzystaj neutralne kolory - Postaraj się użyć neutralnych kolorów na ścianach i w dodatkach, aby stworzyć spokojne i uniwersalne tło, które będzie pasować do gustu większości kupujących.

 • Udekoruj z umiarem - Staraj się unikać zbyt osobistych i kontrowersyjnych dekoracji, które mogą odstraszyć potencjalnych nabywców.

drobne elementy, które można użyć w home stagingu

Home staging jako inwestycja w wartość nieruchomości

Zastosowanie home stagingu wpływa na wartość nieruchomości, przyspiesza proces sprzedaży oraz zwiększa ceny sprzedaży. Wprowadzenie profesjonalnej prezentacji wnętrza to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest przemyślane podejście i dbałość o szczegóły – tylko wtedy home staging przyniesie oczekiwane rezultaty.


Opublikowane 19 kwietnia 2023 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!