Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Home staging DIY: 10 praktycznych wskazówek dla sprzedających

Home staging DIY: 10 praktycznych wskazówek dla sprzedających

Sprzedaż nieruchomości może być stresująca, ale równocześnie daje okazję do wykazania się kreatywnością. Home staging to jedno z narzędzi, które mogą pomóc sprzedać mieszkanie szybciej i za lepszą cenę. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 praktycznych wskazówek, jak samodzielnie przeprowadzić home staging i zwiększyć atrakcyjność swojej nieruchomości.


Kurs Home Staging - jak szybciej sprzedać lub wynająć nieruchomość

Opanuj sztukę aranżacji wnętrz i home stagingu! Zdobądź umiejętności, które pomogą Ci podkreślić atuty nieruchomości, przyciągnąć zainteresowanych i zwiększyć szanse na wynajem lub sprzedaż. Dowiedz się więcej


Pierwsze wrażenie - klucz do sukcesu

1. Odśwież zewnętrzny wygląd nieruchomości - Zadbaj o elewację, ogród oraz wejście do mieszkania. Posprzątaj, ustaw meble ogrodowe, posadź kwiaty, a nawet wymień numer domu na bardziej atrakcyjny - stworzy to przyjemne otoczenie.

2. Stwórz atrakcyjne wejście - Upewnij się, że wejście do mieszkania jest czyste, schludne i estetyczne. Kupujący zwracają uwagę na takie detale, jak dywanik, oświetlenie czy dodatki, np. wieszak na klucze.

Porządek i minimalizm

3. Usuń zbędne przedmioty - Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, które ograniczają przestrzeń. Dzięki temu pomieszczenia będą wyglądać bardziej przestronnie i nowocześnie.

4. Unikaj eksponowania rzeczy osobistych - Schowaj swoje osobiste przedmioty, takie jak zdjęcia czy pamiątki. Dzięki temu potencjalni kupujący będą mogli wyobrazić sobie życie w tym mieszkaniu.

pmieszkanie przygotowane przez profesjonalnego home stagera

Czystość, świeżość i przyjemne zapachy

5. Dokładne sprzątanie - Przed prezentacją mieszkania dokładnie wyczyść wszystkie pomieszczenia, zwracając uwagę na kuchnię, łazienkę i okna. Czyste, błyszczące powierzchnie sprawią, że wnętrza będą prezentować się znacznie lepiej.

6. Zadbaj o przyjemne zapachy - Upewnij się, że w mieszkaniu unosi się przyjemny, neutralny zapach. Unikaj silnych odświeżaczy powietrza, które mogą drażnić kupujących. Dobrym pomysłem jest wietrzenie pomieszczeń przed prezentacją

Rośliny i dekoracje

7. Dodaj zieleń - Rośliny doniczkowe i kwiaty odświeżają wnętrza, dodają życia i sprawiają, że pomieszczenia wydają się bardziej przytulne. Wybierz łatwe w utrzymaniu rośliny, które będą prezentować się dobrze przez dłuższy czas.

8. Stylowe dodatki - Udekoruj mieszkanie modnymi akcesoriami, takimi jak poduszki, ramki czy świece. Staraj się utrzymać spójny styl i kolorystykę, aby całość prezentowała się harmonijnie i nie przytłaczała kupujących.

przykład home stagingu - ozdobne elementy i światło

Oświetlenie, kolor i aranżacja

9. Odpowiednie oświetlenie - Jakość oświetlenia ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Upewnij się, że w pomieszczeniach jest wystarczająco dużo światła dziennego oraz dodaj lampy, które stworzą przytulną atmosferę. Eksperymentuj z różnymi rodzajami oświetlenia, takimi jak kinkiety, lampy stołowe czy podłogowe.

10. Neutralna kolorystyka - Postaraj się utrzymać neutralną kolorystykę wnętrza. Wybierz jasne kolory na ścianach, które optycznie powiększą przestrzeń, a jednocześnie będą stanowić tło dla kolorowych dodatków. Unikaj zbyt wyrazistych barw, które mogą odstraszyć potencjalnych nabywców.


Kurs Fotografia nieruchomości
4.9
star star star star star
(36 ocen)

Naucz się robić profesjonalne i atrakcyjne zdjęcia nieruchomości - mieszkania lub domu. Zwiększ szansę na ich sprzedaż lub wynajem nawet kilkukrotnie. Dowiedz się więcej


Podsumowanie: Samodzielny home staging jako sposób na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości

Dzięki naszym praktycznym wskazówkom z zakresu home stagingu DIY, sprzedający mogą samodzielnie zwiększyć wartość swojej nieruchomości i przyciągnąć większą liczbę potencjalnych kupujących. Kluczem do sukcesu jest dbałość o szczegóły, harmonijna kolorystyka, przemyślane dodatki oraz odpowiednie oświetlenie. Stosując te zasady, sprzedający mogą znacznie przyspieszyć proces sprzedaży swojej nieruchomości, zyskując jednocześnie wyższą cenę sprzedaży.


Opublikowane 19 kwietnia 2023 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!