Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak dobrze prowadzić bloga na WordPress?

Jak dobrze prowadzić bloga na WordPress?

Każdy, kto choć raz prowadził własnego bloga z pewnością przyzna nam rację, że jest to jeden z lepszych sposobów na to, aby zaistnieć w sieci. Należy tylko dobrze go prowadzić. Od czego zacząć? Jak dobrze prowadzić bloga na WordPress, aby znalazł się na samym szczycie wyszukiwania? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego SEO jest tak ważne w prowadzeniu bloga na WordPress?
 • Co daje regularna publikacja treści na blogu WordPress?
 • Czy atrakcyjny wygląd bloga na WordPress jest kluczowy dla jego sukcesu?


Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Stwórz samodzielnie nowoczesną stronę z WordPress i naucz się nią zarządzać. Dowiedz się jak wykorzystać najlepsze wtyczki, instalować motywy i wdrożyć stronę na serwer. Dowiedz się więcej


Dlaczego SEO jest tak ważne w prowadzeniu bloga na WordPress?

Bez względu na to, czy prowadzisz prywatnego, czy firmowego bloga, musisz wiedzieć, że pozycjonowanie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form promocji w sieci. Zapewne nie raz słyszałeś o SEO i zastanawiałeś się czym jest i dlaczego jest tak ważne w prowadzeniu bloga. Poniżej rozwiejemy Twoje wątpliwości. SEO (z ang. Search Engine Optimization) to obecnie najważniejsze narzędzie, które pozwala promować bloga w sieci. Dzięki niemu możesz zwiększyć ruch na stronie internetowej, a także poprawić jej wyszukiwanie (dzięki zastosowaniu odpowiednich słów kluczowych).

Pamiętaj o tym, że SEO jest procesem stałym, dlatego ciągle musisz "trzymać rękę na pulsie". Algorytmy wyszukiwania w wyszukiwarkach ciągle się zmieniają, dlatego musisz być czujny i pracować nad udoskonalaniem swojej witryny, jeśli chcesz, aby Twój blog był ciągle na szczycie. A jak pracować na sukces? Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących optymalizacji SEO.

BLOG

Jak tworzyć teksty pod SEO?

Aby teksty były zgodne z SEO, a także przyjazne dla czytelnika, zadbaj o:

 • Przyciągający tytuł i lead — to one decydują o tym, czy po wyszukaniu w sieci interesujących czytelnika treści, kliknie on w link do Twojego bloga, czy nie.
 • Krótki i zawierający słowa kluczowe tytuł — zdradź w nim tematykę, którą poruszasz w dalszej części wpisu.
 • Napisz oryginalny lead — zazwyczaj systemy są w stanie samodzielnie stworzyć zajawkę na podstawie kilku pierwszych zdań, jednak powoduje to wewnętrzną duplikację treści, co nie jest dobre. Oryginalny lead nie tylko przyciągnie czytelnika, ale także poprawi pozycjonowanie danego artykułu.
 • Najpierw skup się na czytelniku i jego potrzebach, a później na słowach kluczowych — choć słowa kluczowe są ważne, zawsze najważniejszy powinien być czytelnik. To dla niego tworzysz treści. Dlatego najpierw zadbaj o oryginalny, interesujący i przejrzysty wpis, a później wpleć w treść odpowiednie słowa kluczowe, które pomogą podnieść artykuł w rankingu wyszukiwarek.
 • Unikaj kanibalizacji treści — zarówno roboty wyszukiwarek, jak i czytelnicy Twojego bloga nie docenią go, jeśli znajdą na nim treści powielone z innych stron. Dlatego też inspiruj się, ale nie kradnij cudzych artykułów. Po napisaniu artykułu sprawdź go pod kątem plagiatu. Na rynku jest wiele programów tego typu, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych, np. Plagiarism. Sprawa wygląda podobnie, jeśli chodzi o grafiki — jeżeli wykorzystujesz zdjęcia z Internetu, upewnij się, że masz do nich prawo. Możesz do artykułu dodawać swoje grafiki lub korzystać z darmowych i płatnych banków zdjęć, np. iStock.
 • Poprawna pisownia — tworząc artykuł na bloga nie zapominaj o stylistyce zdań, ortografii, poprawnej interpunkcji, czy prawidłowym szyku zdań.

Powyższe zasady to podstawa, której musisz przestrzegać, jeśli chcesz dobrze prowadzić bloga na WordPress. Więcej o SEO dla WordPress przeczytasz tutaj.

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Kurs WooCommerce - sklep internetowy krok po kroku

Zobacz kurs Arrow
Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę

Zobacz kurs Arrow
Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Kurs WordPress dla zielonych - własna strona od podstaw

Zobacz kurs Arrow

Co daje regularna publikacja treści na blogu WordPress?

Regularna publikacja wpisów na blogu WordPress to kolejny element, na jaki musisz zwrócić uwagę, jeśli chcesz dobrze prowadzić swoją stronę. Zanim podpowiemy Ci, jak często publikować, musisz wiedzieć, że częstotliwość dodawania artykułów zależy od:

 • celu, jaki chcesz osiągnąć;
 • etapu, na jakim jesteś jeśli chodzi o bloga i często swój biznes;
 • tematyki i odbiorców — jeśli poruszasz tematy lekkie, które obserwatorzy czytają z przyjemnością, publikuj częściej;

Bazując na powyższych zależnościach powinieneś wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak często publikować. Jedno natomiast jest pewne — regularna publikacja postów na blogu WordPress to kolejny element, który przyczyn się do sukcesu. Publikacja 1-2 postów w ciągu tygodnia z pewnością przełoży się na większy ruch na stronie. Jeżeli masz moce i czas, możesz publikować więcej. Wówczas konwersja będzie jeszcze większa. Masz ograniczony czas, stawiaj na bezpieczne rozwiązania — lepiej bowiem publikować jeden artykuł w tygodniu, niż kilka od razu, a potem długo, długo nic.

Czy atrakcyjny wygląd bloga na WordPress jest kluczowy dla jego sukcesu?

Pierwsze wrażenie, jakie na czytelniku zrobi blog, ma znaczenie! Te kilka sekund po wejściu na bloga może przesądzić o tym, czy czytelnik będzie do niego wracał, czy nie. Dlatego zadbaj nie tylko o interesujące treści, ale także o jego wygląd. Pomocne tutaj mogą okazać się szablony, które w WordPressie udostępniane są użytkownikom. Nie bez znaczenia są także ciekawe grafiki, które od razu przyciągają wzrok czytelnika. Zanim zatem zaczniesz pisać pierwszy artykuł, zastanów się nad jego estetyką. Pamiętaj — nawet najlepsze treści nie zostaną przez wielu docenione, jeżeli nie przedstawisz ich w ciekawy dla czytelnika sposób: interesujące nagłówki, rozdzielone na mniejsze akapity, zdjęcia, pogrubienie najważniejszych informacji — to wszystko ma znaczenie! Jeżeli chcesz zastosować powyższe wskazówki i sprawić, aby Twój blog był atrakcyjny, zapoznaj się z oferowanymi przez WordPress wtyczkami, widgetami i innymi pomocami, które ułatwią prowadzenie atrakcyjnego bloga.


Opublikowane 7 października 2021 r. w kategorii: IT i oprogramowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!