Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak przesłać dużą liczbę plików w mailu?

Jak przesłać dużą liczbę plików w mailu?

W dzisiejszych czasach przesyłanie różnego rodzaju plików jest nie tylko jedną z najbardziej podstawowych, ale i przydatnych umiejętności. Bez tej wiedzy nie pochwalisz się zdjęciami z wakacji ani nie wyślesz CV do potencjalnego pracodawcy. Co jednak zrobić, gdy plików jest tak wiele, że dodawanie ich jako załączników staje się uciążliwe? W takiej sytuacji najłatwiej będzie przesłać je w formie archiwum. W poniższym poradniku pokażemy Ci jak zrobić to szybko i bezboleśnie :)


Kurs podstaw obsługi komputera

Obsługa komputera nie musi być trudna. Sprawdź nasze szkolenie dla zielonych! Dowiedz się więcej


Zacznijmy od pobrania odpowiedniego oprogramowania. Jednym z najlepszych darmowych narzędzi stosowanych w tym celu jest program 7zip. Możesz pobrać go z oficjalnej strony producenta: https://www.7-zip.org/

Po przejściu na stronę wybierz wersję programu dopasowaną do Twojego systemu operacyjnego i kliknij w przycisk “Download”.

7 zip pobieranie

Po pobraniu pliku rozpocznij instalację oprogramowania na swoim komputerze. Po zainstalowaniu programu możesz w końcu przejść do pracy.

Całą procedurę zacznij od utworzenia folderu i nadania mu odpowiedniej nazwy. Następnie wklej do niego pliki, które chcesz przesłać. Jeżeli wszystkie pliki znajdują się już w folderze, to kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję 7-zip oraz Dodaj do “nazwa folderu.7z”.

tworzenie archiwum zip

Po wybraniu tej opcji Twój folder zostanie zapisany w postaci skompresowanej. Pozwoli to nie tylko na szybkie przesłanie go w formie wiadomości mailowej, ale i zaoszczędzenie miejsca na Twoim dysku twardym.

archiwum zip

Przygotowany w ten sposób plik możesz teraz przesłać za pomocą kilku kliknięć. Pamiętaj, że odbiorca przesłanych przez Ciebie materiałów także musi posiadać odpowiedni program za pomocą którego rozpakuje Twoje archiwum.


Kurs Narzędzia Google w domu i firmie

Opanuj pakiet biurowy G Suite, twórz dokumenty, współpracuj z innymi osobami, zarządzaj łatwo plikami i zwiększ swoją produktywność dzięki usługom Google. Dowiedz się więcejOpublikowane 24 września 2021 r. w kategorii: Tips&Tricks


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!