Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak rysować istoty fantasy - 10 praktycznych porad

Jak rysować istoty fantasy - 10 praktycznych porad

Rysowanie efektownych postaci fantasy wymaga wprawy, podobnie jak każda forma rysunku, czy sztuki. Nie ma mowy o osiągnięciu perfekcji bez godzin treningu i setek zużytych kartek papieru (chyba, że preferujesz rysunek cyfrowy). Są jednak aspekty, o które możesz zadbać, aby Twoje rysunki wyglądały bardziej profesjonalnie i przyciągały wzrok. Na co zwrócić uwagę? O jakie elementy rysunku zadbać? Zapraszamy do lektury!


Kurs Rysowanie istot fantasy krok po kroku

Opanuj podstawy creature design i naucz się rysowania istot fantasy od zera. Poznaj najważniejsze narzędzia i techniki pracy i wykorzystaj swoją wyobraźnię do tworzenia niesamowitych projektów. Dowiedz się więcej


1. Poznaj anatomię i proporcje zwierząt

Wygląd istot fantasy prawie zawsze inspirowany jest wyglądem prawdziwych zwierząt. Dlatego swoją przygodę z Creature Desing’em warto rozpocząć właśnie od rysowania różnych gatunków zwierząt. Poznanie ich proporcji i anatomii w rysunku poprawi Twój warsztat, a jednocześnie da Ci mnóstwo inspiracji i pomysłów na projekty Twoich własnych istot fantasy.

2. Rysuj części ciała zwierząt

Kolejnym etapem, z którym uzyskasz jeszcze lepsze rezultaty, będzie rysowanie poszczególnych części ciała prawdziwych zwierząt np. głowy wilka, skrzydeł ptaka, czy nietoperza, a nawet różnych typów kończyn, ogonów, czy rogów. Rysowanie części ciała zwierząt to jedna z najważniejszych umiejętności Creature Designera, która pozwoli Ci odzwierciedlić w swoich pracach dokładnie to co chcesz przekazać.

części ciała zwierząt

3. Szukaj inspiracji

Jeżeli chwilowo brakuje Ci pomysłów na tworzenie oryginalnych i efektownych istot fantasy - nic nie szkodzi. Inspiracje możesz znaleźć dosłownie wszędzie: przyroda, mitologia, filmy fantasy, bajki, gry komputerowe.

4. Rysuj bez powodu

Nie musisz mieć konkretnego powodu do stworzenia danego projektu, czy szkicu. Wykorzystuj każdą wolną chwilę i pomysł, aby stworzyć coś nowego. Być może, gdy wrócisz do starych szkiców, wpadną Ci do głowy świeże pomysły na kolejne projekty?

5. Przedstawiaj emocje

Myśl o emocjach i cechach charakteru istoty, którą rysujesz. Spróbuj je przekazać dbając o odpowiednią mimikę i mowę ciała. Dzięki temu stwory, które rysujesz będą bardziej ekspresyjne, a Ty nauczysz się przypisywać swoim dziełom konkretne cechy i emocje.

6. Eksperymentuj

Stworzyłeś już ilustrację np. smoka i naprawdę jesteś zadowolony z efektów? Świetnie, ale jest jeszcze mnóstwo rzeczy, które możesz poprawić. Może warto zmienić wygląd jego ogona? Lub stworzyć kilka wariantów kolorystycznych? Albo dorysować rogi? Możliwości eksperymentowania są tu właściwie nieograniczone. Warto to robić, aby ćwiczyć kreatywność i cały czas ulepszać swój warsztat.

postaci fantasy

7. Przypisuj postaciom rekwizyty

Dodanie odpowiedniego ubioru, broni, księgi, czy innego przedmiotu może całkowicie zmienić odbiór istoty, którą rysujesz. W ten sposób możesz przypisywać konkretne cechy lub role Twoim postaciom. Np. różdżka - posługiwanie się magią, miecz - umiejętność walki, książka - mądrość.

8. Opowiadaj historie

Rysując możesz też opowiadać historie. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie środowisko, przedmioty, zachowanie postaci. Wykorzystaj tło, skieruj wzrok postaci na konkretne przedmioty lub wydarzenia, pokaż jej emocje. W ten sposób zbudujesz kontekst i zdecydujesz, o tym jak Twoje dzieło zostanie odebrane.

9. Zadbaj o klimat

Na odbiór projektu ogromny wpływ ma również jego klimat. Jak dobrze go przekazać? Zdecyduj, czy Twój projekt ma być mroczny, czy bajkowy i dobierz odpowiednią kolorystykę. Szczególną uwagę zwróć na światło i cienie. W ten sposób możesz też wyeksponować konkretne elementy Twojego projektu i wykorzystać go do wzmocnienia historii. Eksperymentuj z kolorami i sprawdzaj, które będą dawać najlepszy efekt w konkretnych sytuacjach.

smok i gryf

10. Zadbaj o kontrast i perspektywę

Kontrast i perspektywa to podstawowe aspekty, o które powinieneś zadbać. Dzięki nim Twoje postacie będą wyglądać bardziej dynamicznie i żywiołowo. Eksperymentuj szkicując postacie w ruchu, pod różnym kątem i w różnych odległościach. Wykorzystaj kontrast nie tylko kolorystyczny, ale również kształtów, przedmiotów, emocji, czy innych detali.

Jeżeli jesteś zafascynowany światem fantasy i chciałbyś tworzyć efektowne ilustracje, a może nawet sprawdzić się w tworzeniu postaci do gier i filmów - mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Rysowanie istot fantasy krok po kroku.

Co da Ci Kurs Rysowanie istot fantasy krok po kroku?

  • Poznasz podstawy zachowania proporcji w rysunki zwierząt
  • Nauczysz się tworzyć poprawne szkice różnych części ciała zwierząt
  • Poznasz techniki tworzenia faktur dla różnych typów powierzchni
  • Nauczysz się tworzenia projektów i ilustrowania istot fantasy w ciekawy sposób

Szkolenie prowadzi Kinga Spyra, która od wielu lat zajmuje się rysunkiem tradycyjnym oraz grafiką komputerową. Jej ilustracje są doceniane przez największe firmy w branży. Uwielbia gry, filmy i mroczną fantastykę, a oprócz tego prowadzi kanał Blondynki Też Grają na YouTube.


Kurs Rysowanie istot fantasy krok po kroku

Opanuj podstawy creature design i naucz się rysowania istot fantasy od zera. Poznaj najważniejsze narzędzia i techniki pracy i wykorzystaj swoją wyobraźnię do tworzenia niesamowitych projektów. Dowiedz się więcejOpublikowane 27 stycznia 2022 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!