Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak stworzyć profesjonalny spot reklamowy?

Jak stworzyć profesjonalny spot reklamowy?

Coraz częściej słyszymy o ogromnym potencjale wideo marketingu i jego przewadze nad innymi formami reklamy. Rzeczywiście, często kampanie z wykorzystaniem wideo osiągają znacznie lepsze rezultaty. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim wideo daje ogromne możliwości przyciągania i utrzymywania uwagi odbiorców. Pozwala też dużo skuteczniej niż inne formaty, wpływać na emocje i odczucia konsumentów (np. poprzez obraz, dźwięk, czy ciekawy scenariusz). Ma to ogromny wpływ na podejmowanie decyzji przez klientów. Okazuje się, że do stworzenia skutecznego spotu reklamowego nie potrzebujesz profesjonalnej agencji, ani sprzętu za grube tysiące. Jak zrobić to dobrze? Zapraszamy do lektury.

postprodukcja film reklamowy

Kurs Produkcja spotu reklamowego od A do Z

Dowiedz się jak zupełnie od zera przygotować spot reklamowy dla Twojej firmy, produktu lub usługi. Zbuduj własne studio, naucz się nagrywać i montować reklamy wideo małym budżetem. Dowiedz się więcej


Jak stworzyć profesjonalny film reklamowy?

Na samym początku musisz określić cel jaki chcesz osiągnąć i odbiorców, do których chcesz dotrzeć. Nie zapomnij też o określeniu budżetu jaki jesteś w stanie przeznaczyć na stworzenie reklamy. Biorąc pod uwagę te informacje, określ ciekawy i angażujący scenariusz filmu. Nie masz pomysłu? Sprawdź kilka inspiracji:

  • filmy pokazujące wygląd i działanie produktu,
  • przedstawienie problemu i jego rozwiązania z wykorzystaniem produktu,
  • spoty okolicznościowe np. przedstawienie produktu jako idealnego prezentu na święta,
  • filmy budujące świadomość marki, które zawierają misję marki, czy hasło przewodnie,
  • storytelling - wykorzystanie angażującej historii w reklamie (więcej o storytellingu możesz przeczytać tutaj).

Jeżeli opracowałeś już scenariusz reklamy, przygotuj sprzęt i rekwizyty niezbędne do nagrania profesjonalnych ujęć. Wybierz plan filmowy i przygotuj skrypt, w którym wypiszesz wszystkie zaplanowane ujęcia - pozwoli Ci to usprawnić pracę i zaoszczędzić sporo czasu na szukanie idealnego kadru. Koniecznie zadbaj o odpowiednie ustawienie i doświetlenie przedstawianych produktów / rekwizytów i dobrą stabilizację obrazu. Gdy osiągniesz zadowalające efekty nagrań, przejdź do montażu i postprodukcji. Obróbka materiału jest dość czasochłonna, ale im lepiej się przyłożysz, tym większe masz szanse na osiągnięcie dobrego rezultatu. Gdy reklama będzie gotowa, koniecznie pokaż ją kilku zaufanym osobom i poproś o szczerą opinię - w ten sposób uzyskasz cenne wskazówki na przyszłość.

ujęcia spotu reklamowego

Jeżeli jesteś nieco zagubiony, a chciałbyś dowiedzieć się jak krok po kroku tworzyć profesjonalne spoty reklamowe, przyciągające klientów, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie - Kurs Produkcja spotu reklamowego od A do Z.

Co da Ci Kurs Produkcja spotu reklamowego od A do Z?

  • Nauczysz się jak krok po kroku i niewielkim kosztem nagrywać filmy reklamowe dla siebie lub na zlecenie innych osób.
  • Dowiesz się jak, przy bardzo niewielkim budżecie zbudować swoje własne studio nagrań w pokoju lub biurze.
  • Nauczysz się jak dobrać odpowiedni sprzęt, jak zadbać o dobre naświetlenie kadru i jak ustawić wszystkie niezbędne parametry obrazu.
  • Zobaczysz jak krok po kroku wykonać dwie różne reklamy, od planowania ujęć, po finalny montaż i krótkie podsumowanie reklamy.

Kurs prowadzi Honorata Gruszecka - operator kamery i montażystka, która od wielu lat związana jest z branżą filmową. Autorka kursu oprócz realizacji licznych projektów dla klientów, zajmuje się prowadzeniem szkoleń z obróbki i montażu wideo.


Kurs Produkcja spotu reklamowego od A do Z

Dowiedz się jak zupełnie od zera przygotować spot reklamowy dla Twojej firmy, produktu lub usługi. Zbuduj własne studio, naucz się nagrywać i montować reklamy wideo małym budżetem. Dowiedz się więcejOpublikowane 15 listopada 2021 r. w kategorii: Fotografia i wideo


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!