Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak szybko nauczyć się jezyka hiszpańskiego

Jak szybko nauczyć się jezyka hiszpańskiego


Hiszpański – język przyszłości

Znajomość języka hiszpańskiego ma wiele zalet. Jest to bowiem jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Zajmuje drugie miejsce (zaraz po chińskim) na liście tych najczęściej używanych. Tuż za nim plasuje się angielski, co oznacza, że wbrew pozorom, łatwiej trafić na kogoś rozmawiającego po hiszpańsku, niż po angielsku.


Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zdobądź podstawy języka hiszpańskiego w kilka godzin, dzięki praktycznym ćwiczeniom. Opanuj słownictwo, gramatykę i przydatne zwroty. Zacznij się płynnie komunikować po hiszpańsku na poziomie A1. Dowiedz się więcej


Ponad 400 milionów ludzi na wszystkich kontynentach używa właśnie tego języka do codziennej komunikacji. Liczby mówią więc same za siebie – nie ma wątpliwości co do tego, że znajomość hiszpańskiego będzie cenną umiejętnością, która przyda się nie tylko w podróży i kontaktach społecznych, ale także zawodowo, dając większe możliwości na ciekawą karierę.

Napis w języku hiszpańskim Habla Espanol? (tłum. czy mówisz po hiszpańsku?)

Być może zastanawiasz się teraz czy nauka języka hiszpańskiego będzie długim i żmudnym procesem? Niekoniecznie! Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na szybką i skuteczną naukę:

Systematyczność

Jeżeli chcesz osiągnąć efekty, musisz działać regularnie i konsekwentnie. To akurat zasada fundamentalna odnosząca się do każdego celu jaki sobie stawiamy. Nie wyrobisz formy chodząc na siłownię raz w miesiącu, tak samo nie nauczysz się żadnego języka poświęcając czas z doskoku. Wykorzystuj każdą wolną chwilę na przyswajanie nowych słówek, ćwicz, powtarzaj na bieżąco. Pamiętaj o ważnej zasadzie – lepiej uczyć się 15 minut dziennie, niż godzinę raz w tygodniu.

„Zanurz” się w hiszpańskim

Immersja językowa, czyli tzw. zanurzanie się w języku to doskonała metoda samodzielnej nauki. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu nie jest to trudne zadnie. W sieci znajdziesz ogrom różnego rodzaju materiałów hiszpańskojęzycznych. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym słuchając piosenek, oglądając materiały na YouTube, filmy i seriale (oczywiście bez polskiego lektora).

Sposobów jest mnóstwo ważne żebyś oswajał i osłuchiwał się z językiem. Wiele słów i całych zwrotów niemal automatycznie zostanie w Twojej pamięci, z większą łatwością przyswoisz także akcent i poprawną wymowę.

Flaga Hiszpanii

Poznaj podstawy gramatyki

Niestety kojarzy się ona ze zmorą naszych czasów i szkolną edukacją językową, kiedy to musieliśmy się uczyć niezrozumiałych struktur gramatycznych, nie mając nawet minimalnego zasobu słów, żeby budować z nich zdania i zacząć się komunikować, co stanowi przecież podstawowy cel nauki jakiegokolwiek języka. Teraz nie mamy już na szczęście nad sobą irracjonalnej podstawy programowej i możemy rozsądnie podejść do tematu, tak żeby nauka była efektywna i motywująca.

Aby prowadzić prostą rozmowę po hiszpańsku, powinieneś znać przynajmniej formę czasu teraźniejszego i przeszłego. Kiedy będziesz już w stanie korzystać z tych bazowych struktur, łatwiej przyjcie Ci poznawanie kolejnych czasów i reguł gramatycznych.

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A1

Zobacz kurs Arrow
Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A2

Kurs Hiszpański dla początkujących - poziom A2

Zobacz kurs Arrow
Kurs Techniki efektywnego uczenia się

Kurs Techniki efektywnego uczenia się

Zobacz kurs Arrow

Bierz udział w konwersacjach

Samodzielna nauka jest ważna, ale w pewnym momencie konieczne będzie wejście w interakcje z innymi. W końcu po to uczymy się danego języka, by móc w nim rozmawiać. Jeśli nikt w Twoim otoczeniu nie mówi po hiszpańsku, bez problemu znajdziesz partnera językowego w Internecie. Dołącz do jakiegoś forum lub grupy na Facebooku o tej tematyce, a poznasz osoby, które także uczą się hiszpańskiego i z pewnością chętnie poćwiczą zdobyte umiejętności w praktyce.

Kobieta trzymająca w ręce wycięty dymek - symbol rozmowy, konwersacji

Zapisz się na kurs

Materiałów dostępnych w Internecie oraz różnorodnych książek i pomocy naukowych jest mnóstwo, jednak nic nie zastąpi profesjonalnego kursu językowego. Nie musisz się wówczas martwić o właściwy plan i metody nauki, a Twoje efekty są stale monitorowane.

Dostajesz także cenny feedback i możliwość wyjaśnienia wątpliwości, które na bieżąco się pojawią. Bez problemu znajdziesz świetny kurs prowadzony online, przy pomocy platformy lub aplikacji, gdzie czas nauki dostosowujesz do własnych potrzeb, nie musząc chodzić na lekcje prowadzone stacjonarnie.

Wszystkie te kryteria spełnia kurs hiszpańskiego, który znajdziesz na strefakursów.pl. Minimum teorii, maksimum praktyki, przygotowane w taki sposób, że bez problemu opanujesz podstawy językowe, które pozwolą Ci komunikować w codziennych sytuacjach. Ogromny plus to także świetna cena i brak konieczności zakupu dodatkowych materiałów dydaktycznych.

książka do nauki języka hiszpańskiego

Podsumowanie

Proces nauki języka wymaga wysiłku i determinacji. Bez względu na to jaki system i sposoby przyswajania wiedzy wybierzesz, na pewno pojawią się momenty zniechęcenia, w których będziesz chciał zaniechać dalszej nauki. Kluczem do sukcesu jest tutaj motywacja wspierana właściwym określaniem celów.

Pamiętaj, żeby nie stawiać sobie takich, które będą nieosiągalne i abstrakcyjne np.: będę w stanie swobodnie rozmawiać po 4 miesiącach nauki. Tak zdefiniowane cele są zbyt ogólne i nie wiadomo co właściwie należy zrobić, aby je osiągnąć. Następuje zatem chaos, znużenie i spadek motywacji.

Ucz się jedynie w oparciu o precyzyjne i mierzalne cele np.: codziennie nauczę się 3 nowych słówek i obejrzę 15 minut serialu/filmu po hiszpańsku. Tym sposobem zobaczysz swoje postępy i zauważysz efekty łapiąc wiatr w żagle na dalszą językową przygodę.


Opublikowane 20 lutego 2023 r. w kategorii: Rozwój osobisty


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!