Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Jak wybrać odpowiedni program graficzny do wykonania projektu?

Jak wybrać odpowiedni program graficzny do wykonania projektu?

Tworzenie projektów graficznych nie jest zarezerwowane jedynie dla profesjonalistów. Przy pomocy odpowiednich programów również i amatorzy potrafią kreować bez większego wysiłku piękne i przyciągające materiały np. do social mediów. Jakie narzędzia mogą Ci się do tego przydać? Postanowiliśmy opisać kilka interesujących rozwiązań – zarówno tych płatnych, jak i darmowych.

rysowanie na tablecie graficznym

Kurs Canva - grafika online od podstaw

Twórz prosto i szybko zachwycające grafiki dla swojego biznesu w przeglądarce! Wykorzystaj darmowe narzędzie Canva do projektowania banerów, grafik do social media, logo, prezentacji i innych materiałów Dowiedz się więcej


Darmowe programy graficzne

Rozpoczynasz przygodę z grafiką? Jeśli tak, najpewniej zainteresują Cię narzędzia bezpłatne.

Canva

Canva to jeden z najprostszych i najbardziej intuicyjnych narzędzi graficznych, z którego z łatwością skorzystasz, nie mając wcześniej żadnego przygotowania. Pozwoli Ci ono tworzyć estetyczne materiały marketingowe, np. na potrzeby mediów społecznościowych czy stron internetowych. Prezentacje, ulotki, plansze z cytatami – to dopiero początek jego możliwości! Swoje projekty wykonasz tu całkowicie za darmo, chyba że skorzystasz np. z niektórych płatnych obrazków – ceny nie są tu jednak wygórowane. Ważne jest to, iż tego narzędzia nie kupisz ani nie pobierzesz z internetu – możesz działać na nim jedynie online.

projektowanie grafik w canvie

Piktochart

Zależy Ci na stworzeniu ładnej i estetycznej infografiki? Idealnie sprawdzi się do tego Piktochart. Narzędzie to pozwala korzystać z gotowych szablonów, ale też wykonywać własne projekty praktycznie od zera. Z łatwością możesz w nim tworzyć wykresy i grafy, a – jeśli istnieje taka potrzeba – niezbędne dane zaimportować z Excela. Co więcej, do projektu możesz wgrać też inne swoje grafiki. Pamiętaj jednak, że aby móc korzystać z narzędzia Piktochart, musisz się zarejestrować (podobnie zresztą jak do Canvy).

Gravit Designer

Nie zamierzasz inwestować w pakiet Adobe, a chcesz, aby Twoje projekty prezentowały się naprawdę dobrze? Jeżeli tak, przypadnie Ci do gustu Gravit Designer, rozbudowany edytor, przeznaczony zarówno do pracy z grafiką wektorową, jak i rastrową. Podobnie jak Canva czy Piktochart, dostępny jest on z poziomu przeglądarki. Z powodzeniem zaprojektujesz w nim zarówno profesjonalną prezentację, stronę internetową, jak i własne tło na Facebooka. Wbudowana biblioteka zapewnia szeroki wybór ilustracji, kształtów, ikon, emotikon czy nawet linii o nietuzinkowych kształtach. Warto zaznaczyć, że niektóre funkcje dostępne są jedynie w pakiecie Premium.

Vectr

To bardzo wszechstronne narzędzie, o którym często się mówi jako o „darmowej alternatywie dla CorelDRAW”. Z pewnością pozwala ono stworzyć wiele rozmaitych projektów, od nadruków na koszulki po atrakcyjne grafiki na witrynę internetową. Ze względu na znajdujące się na stronie liczne samouczki, z łatwością możesz nabyć umiejętności w zakresie obsługi tego programu. Warto dodać, że wszystkie wykonywane przez Ciebie projekty są automatycznie zapisywane w owym narzędziu.

Płatne programy graficzne

Interesują Cię bardziej zaawansowane programy graficzne? Przyjrzyj się zatem płatnym rozwiązaniom.

Kurs Photoshop w biznesie i marketingu

Kurs Photoshop w biznesie i marketingu

Zobacz kurs Arrow
Kurs Illustrator CC od podstaw

Kurs Illustrator CC od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Kurs Adobe InDesign CC dla początkujących

Kurs Adobe InDesign CC dla początkujących

Zobacz kurs Arrow
Adobe Photoshop

To najpopularniejszy, wręcz legendarny produkt Adobe, dedykowany profesjonalistom. Jest to program przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, choć można w nim także edytować zdjęcia oraz maskować na nich różnego rodzaju niedoskonałości. Dużym jego atutem jest możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, bogaty zestaw narzędzi do typografii i rysowania, a także opcja projektowania 3D. Jest to najbardziej wszechstronny program na naszej liście, który zapewnia tysiące interesujących funkcji, jednak początkującym użytkownikom może sprawiać wiele problemów.

praca z programem photoshop

Adobe Lightroom

Kolejny produkt wypuszczony na rynek pod szyldem „Adobe” przeznaczony jest głównie do obróbki oraz edycji zdjęć, w tym również w formacie RAW. Dlatego jest to znakomite rozwiązanie dla fotografów. Jeżeli jedynie w tych celach zamierzasz korzystać z programu graficznego, warto wybrać właśnie ten program (a nie np. wyposażony w wiele innych funkcji Photoshop). Posiada on praktycznie wszystkie funkcje potrzebne do pracy z fotografią. Jednocześnie jest to praktyczne narzędzie do zarządzania kolekcją zdjęć.

Adobe Illustrator

Jest to program zaprojektowany z myślą o grafice wektorowej. Doskonale Ci zatem posłuży do tworzenia logotypów, ilustracji wektorowych czy też makiet stron www. Co więcej, pomoże Ci tworzyć atrakcyjne czasopisma, broszury i arkusze informacyjne. Zapewnia on bardzo szeroki wachlarz funkcji, jeśli chodzi o edycje i tworzenie grafik przy pomocy wektorów, począwszy od prostych linii aż do tworzenia ksiąg znaku oraz dekoracyjnych ornamentów.

programy pakietu Adobe do grafiki

Adobe InDesign

Adobe InDesign to oprogramowanie stworzone m.in. z myślą o tworzeniu ulotek, papeterii, czasopism, broszur, a nawet książek. Znakomicie sprawdzi się ono zatem przy przygotowywaniu materiałów cyfrowych, jak i tych stworzonych do druku. Ponadto pozwala ono przygotowywać zachwycające infografiki oraz profesjonalne materiały w plikach PDF. A w dodatku, dzięki intuicyjnemu interfejsowi, można stosunkowo łatwo i szybko nauczyć się jego obsługi.


Opublikowane 28 października 2021 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!