Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Japońskie znaki na polskiej klawiaturze - jak to zrobić?

Japońskie znaki na polskiej klawiaturze - jak to zrobić?

Jeśli jesteś fanem japońskiego języka i chcesz dowiedzieć się, jak pisać w języku japońskim na polskiej klawiaturze, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy kroki, które pomogą Ci pisać po japońsku z łatwością.


Kurs Japoński dla początkujących - gramatyka i słownictwo (N5)

Opanuj podstawy japońskiego w kilka godzin. Poznaj systemy pisma, gramatykę i słownictwo na poziomie N5. Naucz się swobodnie mówić, czytać i pisać w języku japońskim. Dowiedz się więcej


Kroki do wprowadzenia języka japońskiego i dodania japońskiej klawiatury - Windows:

Krok 1: Kliknij przycisk Start i wybierz Ustawienia.Krok 2: Wybierz opcję Czas i język.Krok 3: Kliknij opcję Język.


Krok 4: Wybierz opcję Dodaj język.Krok 5: Wybierz język japoński - zostanie zainstalowany japoński program IME.Krok 6: W programie IME wybierz klawiaturę i sposób wprowadzania znakówKrok 7: Rozpocznij pisanie po japońsku.


Kroki do wprowadzenia języka japońskiego i dodania japońskiej klawiatury - macOS

Krok 1: Kliknij ikonę Apple i wybierz Preferencje systemowe.Krok 2: Wybierz opcję Język i region.Krok 3: Kliknij w + po lewej stronie i dodaj język japoński.Krok 4: Wybierz Preferencje klawiaturyKrok 5: Wybierz źródła wprowadzania, które chcesz dodać.Krok 6: Wybierz japońską klawiaturę i źródła wprowadzania (Kana i Romaji)


Krok 7: Rozpocznij pisanie w języku japońskim.


W przypadku japońskiego języka istnieją dwa sposoby wprowadzania tekstu - romaji i kana. Romaji to metoda wprowadzania tekstu japońskiego za pomocą alfabetu łacińskiego, podczas gdy kana to metoda wprowadzania tekstu japońskiego za pomocą japońskich sylab - hiragany i katakany.

Po zainstalowaniu japońskiego programu możesz rozpocząć pisanie po japońsku na swojej klawiaturze polskiej.

Jeśli korzystasz z metody wprowadzania tekstu romaji, musisz najpierw wybrać język japoński w programie IME (Windows) lub preferencjach systemowych (macOS), a następnie wprowadzać tekst japoński za pomocą polskiej klawiatury.

W przypadku metody wprowadzania tekstu kana, musisz nauczyć się japońskich sylab - hiragany i katakany, aby móc wprowadzać tekst japoński za pomocą klawiatury polskiej.

Jeżeli chcesz poznać skróty klawiszowe, które pomogą Ci szybko wprowadzać znaki hiragany i katakany podczas pisania w języku japońskim, zajrzyj tutaj.


Kurs Japoński dla początkujących - zapamiętywanie, wymowa i zapis kanji (N5)

Poznaj skuteczne metody nauki i zapamiętywania znaków logograficznych kanji i zrób kolejny krok do opanowania japońskiego. Naucz się łączyć ze sobą proste znaki, poznaj przydatne słownictwo i zwroty. Dowiedz się więcejOpublikowane 4 kwietnia 2023 r. w kategorii: Tips&Tricks


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!