Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Tworzenie makiet stron internetowych i aplikacji - przydatne narzędzia

Tworzenie makiet stron internetowych i aplikacji - przydatne narzędzia

Coraz częściej wszelkie prace nad stworzeniem strony internetowej, czy aplikacji rozpoczyna się od wykonania makiet. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne, które pozwala tak zaprojektować stronę lub aplikację, aby była ona łatwa w nawigacji oraz idealnie skomponowana pod kątem rozmieszczenia modułów funkcjonalnych, czy elementów graficznych. Makiety pozwalają zaoszczędzić sporo czasu podczas kolejnych etapów tworzenia serwisu. Oczywiście projekt można stworzyć w sposób tradycyjny na papierze, ale po co, skoro bez problemu znajdziemy odpowiedni program, który ułatwi wykonanie makiety strony lub aplikacji.


Kurs UX & UI - sztuka użytecznego projektowania

UX Design - klucz do sukcesu każdej aplikacji i strony internetowej Dowiedz się więcej


Jednym z najbardziej popularnych jest z pewnością Moqups.com. Jego dużą zaletą jest to, że w dużej mierze jest narzędziem darmowym, a do tego pozwala na korzystanie z naprawdę wielu funkcji. Konieczne jest jednak zarejestrowanie się. Z opcji darmowej można korzystać przez dowolną ilość czasu, natomiast w celu poszerzenia możliwości aplikacji, konieczne jest wykupienie subskrypcji. Niewątpliwą zaletą tego narzędzia jest intuicyjność i przejrzystość, a także szeroki zestaw funkcji, pozwalających na tworzenie rozbudowanych projektów. Aplikacja jest naprawdę prosta w obsłudze, a praca z jej pomocą to sama przyjemność. W wersji bezpłatnej do dyspozycji jest 31 elementów, w tym buttony, ikony, czy wykresy. W wersji płatnej można natomiast pracować nad wieloma makietami, a także dzielić się swoją pracą z zespołem i na bieżąco komentować zmiany, a nawet uzyskać support.


uxpin

UXPin


Jest to aplikacja polska, zawierająca mnóstwo przydatnych opcji i wyróżniająca się intuicyjnym interfejsem. Pozwala ona na dzielenie się wynikami swojej pracy w sieci, a także na zapraszanie innych osób do wspólnej pracy nad projektem. Ciekawą opcją jest możliwość zamieszczania uwag do projektu w postaci komentarzy umieszczanych bezpośrednio na nim. Niestety jest to aplikacja płatna, posiadająca dość krótki okres próbny. Niemniej jej cena jest bardzo atrakcyjna, a funkcjonalność naprawdę spora. Dużą jej zaletą jest to, że posiada ona opcję Smart Guides, dzięki której można wyjątkowo dokładnie wymierzyć odległości między poszczególnymi obiektami. Co ważne, każdy obraz można za pośrednictwem tej aplikacji edytować, zmieniając zarówno jego jasność, jak i transparentność, czy ostrość. Program pozwala też na tworzenie interakcji oraz symulację całego obiektu po jego ukończeniu.

uxui

Mockplus


Jest to narzędzie darmowe, które pozwala na pracę offline, ponieważ można je ściągnąć bezpośrednio na komputer. Dzięki niemu stworzymy zarówno interaktywne prototypy, jak i wireframe’y, czy makiety. Aplikacja prosta w obsłudze, ponieważ zastosowano w niej funkcje drag and drop, a dzięki dwustu komponentom i ikonom praca przebiega bardzo szybko. Skanując kod QR można łatwo sprawdzić jak strona zachowuje się i wygląda, a gotowym projektem bez problemu podzielimy się z klientem lub zespołem.

Kurs UX w biznesie - efektywna praca projektanta

Kurs UX w biznesie - efektywna praca projektanta

Zobacz kurs Arrow
Kurs Adobe XD - podstawy projektowania interfejsów

Kurs Adobe XD - podstawy projektowania interfejsów

Zobacz kurs Arrow
Kurs Sketch - projektowanie UX/UI w praktyce

Kurs Sketch - projektowanie UX/UI w praktyce

Zobacz kurs Arrow
mockplus

Invision


Invision to proste w obsłudze narzędzie do wykonywania prototypów stron i aplikacji. Po przesłaniu projektów w formacie PNG lub PSD i dodaniu hotspot’ów można w łatwy sposób przekształcić statyczny ekran w interaktywny projekt z wieloma gestami, animacjami i przejściami. Aplikacja ta pozwala również na pracę w zespole i wzajemne komentowanie prac. Tworzone prototypy są aktualizowane po każdym edytowaniu plików źródłowych. Istnieje też możliwość przejrzenia historii poprzednich wersji i przywrócenia wcześniejszego wyglądu. Narzędzie jest darmowe dla jednego prototypu.


invision

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektowania profesjonalnych interfejsów zarówno stron internetowych jak i aplikacji internetowych, koniecznie sprawdź nasze szkolenie na temat UX Design. Znajdziesz tam nie tylko tematy związane z tworzeniem makiet, prototypów, ale też zobaczysz ,jak stworzyć funkcjonalną witrynę, która spodoba się Twoim użytkownikom.Opublikowane 5 sierpnia 2016 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!