Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
10 przydatnych narzędzi dla programistów i projektantów cz.1

10 przydatnych narzędzi dla programistów i projektantów cz.1

Przygotowaliśmy zestawienie przydatnych narzędzi dla web designerów i web developerów, którymi przez ostatni miesiąc dzieliliśmy się z wami na naszym fanpagu na Facebooku.


Wprowadzenie do tworzenia stron internetowych

Twoja przepustka do kariery web developera Dowiedz się więcej


Ink


Ink

Framework Ink pozwala na łatwe projektowanie responsywnych emaili. Ink to framework CSS stworzony z myślą o projektowaniu wiadomości email w HTML, tak aby dało się je czytać z łatwością na każdym urządzeniu mobilnym. Twórcy za cel obrali sobie prostotę i przyjazność narzędzia. Na oficjalnej stronie znajduje się również krótki poradnik z którego dowiecie się jak stworzyć taką responsywną wiadomość w 5 krokach.


Font Combiner


font_combiner2

Font Combiner to narzędzie do tworzenia własnych czcionek. Użytkownik otrzymuje opcję zmiany rozmiaru, tworzenie hintingu czy kerningu. Przydatne narzędzie kiedy chcemy, aby nasza strona wyróżniała się na tle innych.


EasyZoom


easy_zoom

EasyZoom to plugin jQuery pozwalający na zbliżanie zdjęć. Plugin wspiera urządzenia dotykowe i z łatwością można go modyfikować przy pomocy języka #CSS.


Clipping Magic


clipping_magic

Clipping Magic to jedno z najbardziej zaskakujących narzędzi webowych. Narzędzie służy do szybkiego usuwania tła z dowolnego zdjęcia. Efekt działania jest niesamowity. Przy pomocy kilku kliknięć możemy pozbyć się tła z wybranego przez nas zdjęcia. Oczywiście należy zaznaczyć, że Clipping Magic nie zastąpi takich programów jak np. Photoshop. Narzędzie może jednak okazać się pomocne do szybkiej obróbki kiedy precyzja nie jest priorytetem. A jak to działa w praktyce? Na zielono oznaczamy to co ma zostać zachowane, a na czerwono to co chcemy usunąć i gotowe.


Animatron


animatron

Animatron to narzędzie on-line do tworzenia interaktywnych elementów i animacji w HTML5. Przy użyciu przyjaznego edytora można zaprojektować i opublikować poszczególne elementy bez zagłębiania się w kod. Po ukończeniu projektu możemy podzielić się efektem z innymi, wprowadzać zmiany, a finalnie opublikować stworzony obiekt w danej witrynie internetowej.


Compressnow


compressnow

Compressnow to przydatne narzędzie online do zmiany rozmiaru zdjęć. „Odchudzenie” zdjęcia może okazać się pomocne np. gdy chcemy by tworzona strona ładowała się szybciej. Zasada działania narzędzia jest bardzo prosta i intuicyjna: wystarczy załadować interesujące nas zdjęcie i określić w jakim procencie rozmiar ma zostać zmniejszony. Szerokość i wysokość oryginalnego zdjęcia zostaną zachowane. Narzędzie wspiera rozszerzenia .gif, .jpg, .jpeg i .png.


qSnap


qsnap

qSnap to narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Narzędzie działa na wszystkich popularnych przeglądarkach. Po wykonaniu zrzutu możemy go edytować przy pomocy wbudowanego edytora. Następnie możemy podzielić się obrazem z innymi bądź po prostu zapisać go na dysku swojego komputera.


CSS3Ps


cssps

CSS3Ps to darmowy plugin programu Photoshop, który przekonwertuje tworzone warstwy do kodu CSS3. Twórcy ciągle rozbudowują możliwości wtyczki jednak już można samemu przekonać się jak działa ona w praktyce.


JSHint


jshint

JSHint to opensourcowe narzędzie do wykrywania błędów i potencjalnych problemów w kodzie JavaScript. Korzystają z niego programiści największych firm na świecie. Narzędzie skanuje program napisany w JavaScript i wyświetla raport zawierający najczęściej popełniane błędy.


Drawscript


drawscript

Drawscript to plugin do programu Adobe Illustrator, który zamienia elementy wektorowe na kod Objective-C, C++, JavaScript, ActionScript3 czy JSON. Projekt jest ciągle rozwijany i obecnie wspiera jedynie program Illustrator w wersji CS6. Autorzy zamieścili też kilka ciekawych poradników jak przekonwertować grafikę wektorową na interesujący nas kod.

Fundamenty języka HTML - kodowanie stron od podstaw

Fundamenty języka HTML - kodowanie stron od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Fundamenty CSS - stylowanie stron od podstaw

Fundamenty CSS - stylowanie stron od podstaw

Zobacz kurs Arrow
Warsztaty tworzenia stron internetowych

Warsztaty tworzenia stron internetowych

Zobacz kurs Arrow

Opublikowane 5 grudnia 2013 r. w kategorii: Programowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!