Logo
Hamburger icon Close icon
Go to top
WYNIKI WYSZUKIWANIA:
Top 10 darmowych programów graficznych

Top 10 darmowych programów graficznych

Internet to kopalnia wiedzy i możliwości. W sieci znajdziemy nie tylko przydatne informacje z wielu dziedzin, ale również liczne narzędzia wspomagające naszą codzienną pracę. Przykładem mogą być programy graficzne, które można z powodzeniem wykorzystać zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Jakie rozwiązania będą najlepsze i jakie mają funkcjonalności?


Kurs Canva - grafika online od podstaw

Twórz prosto i szybko zachwycające grafiki dla swojego biznesu w przeglądarce! Wykorzystaj darmowe narzędzie Canva do projektowania banerów, grafik do social media, logo, prezentacji i innych materiał Dowiedz się więcej


Czy każdy może zostać grafikiem?

W dzisiejszych czasach wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Aby być specjalistą w danej dziedzinie, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie, które można zdobyć na studiach kierunkowych, kursach lub samodzielnie. Jednak, aby zapoznać się z danym tematem, wystarczą jedynie informacje na podstawowym poziomie (przeczytaj jak zostać grafikiem komputerowym).

Podobnie sprawa wygląda z tworzeniem treści lub filmów internetowych. Jeśli zajmujemy się tym bardziej hobbystycznie, w zupełności wystarczą do naszych celów darmowe programy graficzne, które są przystępne w obsłudze i łatwo można uzyskać dzięki nim pożądane efekty.

grafika robot

Najlepsze darmowe programy graficzne

Jeśli potrzebujemy darmowego, ale jednocześnie dobrej jakości, programu do obróbki graficznej, w sieci znajdziemy ogromny wybór możliwości. Większość z nich jest przystępna w obsłudze i łatwa w nawigacji. Nie wymaga także dodatkowego oprogramowania.

1. Canva (https://www.canva.com/)

Z pomocą tego programu graficznego online możemy stworzyć wyjątkowe infografiki, barwne CV, a nawet prezentacje różnego rodzaju. Znajdziemy tam setki gotowych szablonów, które można w nietuzinkowy sposób spersonalizować i wykorzystać do swoich celów. Większość dostępnych materiałów jest darmowa, a obsługa programu łatwa i wygodna. Canva to bardzo dobra opcja dla początkujących i osób kompletnie "niekomputerowych".

Dodatkowo jego twórcy udostępniają tutoriale, które pozwalają dowiedzieć się więcej.

https://www.canva.com/
2. GIMP (https://www.gimp.org)

To uznany i stosowany od lat darmowy program graficzny, porównywany z płatnym Photoshopem, ale o nieco innym interface. Jego funkcje i przystępna obsługa sprawiają, że od dawna cieszy się on popularnością wśród grafików zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Oprócz bardzo dużej ilości tutoriali w Internecie, można go rozszerzyć o wtyczki czy dodatkowe czcionki.

Działa w systemie operacyjnym Windows, Linux i Mac OS X i jest regularnie rozwijany.

3. Sumopaint (https://www.sumopaint.com)

Jest to program w wielu aspektach podobny do popularnego Photoshopa. Wiele funkcjonalności oraz sam interfejs są podobne, dzięki czemu łatwo można wdrożyć się w jego obsługę. Dostępny jest w dwóch wersjach. Korzystając z tego narzędzia w przeglądarce, nie musimy za niego płacić. Płatna wersja to narzędzie, które możemy zainstalować na swoim komputerze.

4. iPiccy (https://ipiccy.com/)

Z narzędzia tego możemy korzystać wygodnie w przeglądarce internetowej. Z jego pomocą możemy obrabiać zdjęcia, tworzyć kolaże, a nawet stworzyć swój własny projekt. Całość jest bardzo przystępna w obsłudze oraz intuicyjna, dzięki czemu nie potrzebujemy żadnej specjalistycznej i skomplikowanej wiedzy.

ipiccy
https://ipiccy.com/
5. InkScape (https://inkscape.org)

To popularny wektorowy program graficzny. Sprawdzi się dla początkujących i hobbystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem takich form. Posiada też sporo zaawanasowanych opcji. Z jego pomocą możemy wykreować między innymi lustrzane odbicia, zmianę orientacji bryły, a także różną stylistykę obrabianych obiektów. InkScape ma przystępny layout i wygodnie się po nim nawiguje. Jest też dość często aktualizowany.


Inne programy graficzne

Oferta internetowa darmowych programów graficznych jest naprawdę szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie idealne do swoich potrzeb. Inne możliwości to:

Kurs GIMP w biznesie i marketingu

Kurs GIMP w biznesie i marketingu

Zobacz kurs Arrow
Kurs Gimp 2.10 - praktyczne projekty

Kurs Gimp 2.10 - praktyczne projekty

Zobacz kurs Arrow
Kurs GIMP od podstaw

Kurs GIMP od podstaw

Zobacz kurs Arrow
  • Fotor (https://www.fotor.com) - edycja zdjęć, tworzenie kolaży, dla początujących, daje szybkie efekty, ale ma ograniczone narzędzia;
  • Vectr (https://vectr.com) - grafika wektorowa, sporo tutoriali, narzędzia do współpracy live;
  • Piktochart (https://piktochart.com) - ikonografiki, prezentacje, raporty, w wersji darmowej do 5 projektów, bagata baza szablonów;
  • Pablo (https://pablo.buffer.com) - webowy, prosty program z bogatą biblioteką zdjęć i intuicyjnym interface. Mało funkcji, ale rozmiary dostosowane pod social media;
  • Krita (https://krita.org) - alternatywa dla GIMPa, stworzona dla ilustratorów. Ma sporo narzędzi, ale jest to propozycja raczej dla osób bardziej zaawansowanych.
grafika księżyc

Z ich pomocą każdy, zarówno pasjonat, jak i profesjonalista, będą mogli stworzyć ciekawe wizualnie treści internetowe.


Opublikowane 7 września 2021 r. w kategorii: Projektowanie


ŚCIEŻKA KARIERY
Users icon 13130 uczestników
Watch icon 79 godzin
Video icon 708 wykładów

Twórz atrakcyjne i funkcjonalne strony internetowe z użyciem nowoczesnych technik. Opanuj kluczowe podstawy, niezbędne narzędzia i zacznij tworzyć wspaniałe strony! Dowiedz się więcej

Interesują Cię nowe technologie?

Zapisz się do naszego newslettera!